Praha stále marně hledá využití pro Strahovský stadion

podchod

Je jedním z pražských nej, které si našly cestu až do Guinessovy knihy rekordů. A přesto je pro Prahu spíše noční můrou, než zdrojem pýchy. Řeč je samozřejmě o Strahovském stadionu, který již dlouhá léta chátrá a město stále neví, co s tímto monstrem udělat tak, aby z toho mělo město a jeho obyvatelé skutečný prospěch.

Unikátní stadion na Strahově

Na Strahovském kopci nad Prahou byl stadion zbudován již v roce 1926, více si jej ale spojujeme s obdobím pozdějším, tedy tím, které následovalo po přestavbě v sedmdesátých letech. Po ní získal Strahov plochu schopnou pojmout devět fotbalových hřišť, kapacitu plných 250 tisíc diváků. Tehdejší režim Strahov využíval pro svoji propagaci skrze Spartakiády.

I po revoluci se ale na Strahově odehrála řada velmi zajímavých setkání a akcí. Jmenovat můžeme např. koncerty skupin Rolling Stone či Aerosmith, případně bohoslužbu slouženou papežem Janem Pavlem II. Ani to ale nestačilo a Strahovský stadion byl opuštěn a začal chátrat. Dnes jej částečně využívá fotbalová akademie Sparty, jinak ale stadion marně bojuje se zubem času.

architekt

Foto: Pixabay

Záměry města Prahy

Návrhů na zvelebení Strahovského kopce má vedení Prahy celou řadu, sešly se mu na stole nápady na stavbu národního fotbalového stadionu, vědeckotechnického parku, parku, ale i nové obytné zástavby.

Je na místě přiznat, že město nemá v tomto ohledu jednoduchou situaci. Nad Strahovem se totiž vznáší limity nastavené památkáři.

Zdroje informací: https://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/stadion-strahov-unikatni-obr-bez-budoucnosti-jehoz-oprava-bude-stat-miliardy-1392348

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/praha-planuje-soutez-na-vyuziti-a-podobu-strahovskeho-stadionu-40355845

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.