Největší český e-shop Alza chce rozšířit nabídku

alza

Internetový obchod Alza.cz koupil část lékárny Other Corp a chystá se proniknout i na trh s léky, kde je dosti značná konkurence. V minulosti byla Alza vyhledávána především pro produkty zaměřené na počítače a elektroniku. V současnosti nabízí daleko širší sortiment, který chce rozšířit o léky a další zdravotní doplňky či pomůcky. Pro prodej léků je zapotřebí licence, jejíž vyřízení může trvat až jeden rok. Kromě nových produktů je ve hře také návrat bývalého ředitele Alzy.

Detaily prodeje

Od roku 2013 byla jednatelkou a majitelkou společnosti Other Corp Iveta Hermanová. Ta v posledních letech řídí nezávislé lékárny Alphega s provozovnou ve Zdicích. Situace zůstává zatím neměnná, ale od začátku tohoto roku došlo k výrazným změnám, které vedou nepřímo k Alze. Právě Alza před pár dny potvrdila svůj zájem o danou společnost. Do veřejného rejstříku Alza k 1. květnu založila notářský zápis, v němž informuje o zakoupení části obchodního závodu společnosti Other Corp s lékařským zaměřením. Za Alzu je podepsán advokát Pavel Steinwicht, který firmu dlouhodobě zastupuje a v evidenci skutečných majitelů je dokonce veden jako nepřímý skutečný majitel. Největší e-shop u nás založil Aleš Zavoral.

Na celé dohodě je zvláštní, že celou transakci za společnost Other Corp vyřizoval celou transakci Jan Sadílek. Ten v minulosti působil v největším českém e-shopu v letech 2014 až 2021. Poté se rozhodl zkusit štěstí ve společnosti Aukro, kde vydržel až do loňského léta. Novým majitelem zdické firmy je advokát Štěpán Kmoch, který rovněž dříve působil v Alze. Nikdo z výše zmíněných nechtěl situaci komentovat.

Rozšíření vlivu

Tisková mluvčí Alzy, Eliška Čéřovská, nehodlá odtajnit strategii firmy ani další detaily případné spolupráce. Zároveň dodala, že téma zdraví vnímá Alza jako zajímavou obchodní příležitost, a proto je na webu a v aplikaci Alza.cz jednou z hlavních kategoriích. Aktuálně Alza nabízí doplňky stravy, sportovní výživu, dermokosmetiku a elektronické gadgety, jako jsou fitness náramky nebo elektrické zubní kartáčky. V nabídce jsou také kontaktní čočky, ale pouze některé. Pro více produktů je zapotřebí lékařské licence.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-alza-se-chysta-vrhnout-i-do-prodeje-leku-40470565https://cc.cz/alza-koupila-cast-lekarny-a-pripravuje-se-na-prodej-leku-co-na-to-konkurenti-zatim-ji-prilis-neveri/

Náhledové foto: Wikipedia