Čína odvolala úředníka poté, co pravidla způsobila zmatek

Čína

Čína odvolala úředníka z vládního orgánu, který dohlížel na regulaci tisku a publikací. O této novince informovalo pět zdrojů, jež byly o této záležitosti informovány několik dní poté, co čínské herní akcie zasáhla navrhovaná pravidla k omezení výdajů na videohry. Zdroje uvedly, že odvolaným úředníkem je vedoucí vydavatelského oddělení komunistické strany, Feng Shixin. Stejné oddělení reguluje rovněž rozsáhlý čínský sektor videoher.

Propad akcií v sektoru videoher

Vliv na odvolání Fenga z funkce měla nově nastolená pravidla z minulého měsíce. Tato pravidla způsobila propad akcií v největším světovém sektoru videoher, včetně průmyslového gigantu Tencent. Nicméně stále není známo oficiální vyjádření Informační kanceláře Čínské státní rady, která zpracovává dotazy médií. Zdroje odmítají být identifikovány, dokud úřady oficiálně nepotvrdí Fengův odchod.

Feng v posledních letech zastupoval čínskou vládu na událostech, kde se diskutovalo o snaze úřadů regulovat odvětví, jako je schvalování her a skutečných jmen hráčů jako splnění požadavků ke hraní. Opatření NPPA (the National Press and Publication Administration), která se snaží omezit utrácení hráčů a regulovat odměny, jež motivují samotné hráče. Jejich rozhodnutí vyvolalo obavy hlavně u investorů, když úřady opět tvrdě zasáhly proti sektoru a akcie se propadly tak téměř o 80 miliard dolarů z tržní hodnoty dvou největších čínských herních společností.

Foto: Pixabay

Přísná omezení

Čína se rozhodla bojovat se závislostí mladistvých na počítačových hrách prostřednictvím nových opatření. Podle prvních studií však tato opatření nepřinesla příliš pozitivní efekt. Prakticky to znamená, že osoby mladší osmnácti let mohou hrát maximálně tři hodiny týdně, konkrétně v pátek, sobotu a neděli, avšak v časech mimo 22:00 až 8:00. Každý herní účet je spojen s unikátním identifikačním číslem a využívá technologii rozpoznávání obličejů. Kromě toho mládež nemá možnost finančně podporovat své oblíbené tvůrce.

Zdroj: https://www.reuters.com/world/china/china-removes-official-after-video-games-rules-spark-turmoil-sources-2024-01-02/https://tryhardguides.com/video-games-rule-controversy-in-china-leads-to-the-removal-of-official/

Náhledové foto: Pixabay