Mateřská škola

Od pondělí bez ošetřovného. Tvrdá realita některých rodin

Spousta rodičů ani netuší, že od pondělí přijdou o ošetřovné. Začnou se totiž otevírat mateřské školy, jejichž provoz byl v březnu a dubnu přerušen. Ostatně mnozí rodiče na ošetřovné ani nedosáhli, jelikož některé mateřské školy vůbec provoz nepřerušily. Fakticky byly skoro prázdné, jelikož tam chodila cca desetina dětí. Nyní to bude opačně. Ve školkách může být v kolektivu až 28 dětí. Žádný limit jako na základních školách, kde může být ve skupině jen 15 dětí, stanoven pro mateřské školy nebyl.

Petice se skoro 3000 signatáři

V řadách rodičů se zvedla vlna nevole. Během prvního dne petici podepsalo více než 3 000 lidí. V petici je uvedeno, aby rodiče mohli čerpat ošetřovné i v případě, že bude mateřská škola otevřená. Rodiny pochopitelně nechtějí riskovat a posílat dítě do školky. Je to právě ministerstvo školství, které by mělo stanovit i pro mateřské školy jasná pravidla, nikoli jen pouhá doporučení.

Informace přišly, ale…

Pedagogická komora upozornila na to, že o víkendu probíhá údržba datových schránek. Ministerstvu školství se tak nepodařilo zaslat manuály tímto způsobem. Zveřejnilo je tak na svém webu, který ovšem kvůli náporu návštěvníků přestal, světe div se, fungovat. Nyní si je lze prohlédnout na webu Pedagogické.info, jenž je editován viceprezidentem Pedagogické komory Jankem Wagnerem.

Jen doporučení

Fakt, že ředitelky dostanou pokyny pozdě, je neoddiskutovatelný. Jedná se navíc o soubor hygienických pokynů, které fungují jen jako doporučení, mnohá z nich se přitom běžně ve školkách realizují. Pravidla nejsou součástí hygienické vyhlášky ani jiného legislativního materiálu. Nejsou tedy závazná. Na tuto skutečnost upozornil prezident Pedagogické komory Radek Sárközi.

Školky jako jediné místo bez roušek

Přesně toto stanovuje vládní opatření, které vstoupilo v platnost 1. května. Ve školkách se roušky nosit nemusí. Jinde včetně exteriéru ano. Mateřské školy si případně ochranné pomůcky mohou obstarat – samy…

Mateřská škola: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

92 komentářů

  1. Dana Odpovědět

   Děti do školky a rodiče makat!!!! Nebo budou snad doma pořád a my na ně budeme vydělávat? To ne!!!

   1. Pavel Odpovědět

    Amen!
    Prvotni problemy s touto nemoci vyreseny, potrebnym bylo pomozeno, neni duvod to protahovat …
    Osobne jsem pouze pro zvysenou hygienu, zachovani rousek v uzavrenych prostorech a omezeni shlukovani lidi na 100 + zvyseni trestu a nedodrzovani nastavenych pravidel sankcionovat bez vyjimek – samozrejme docasne, postupne uvolnovani.
    Odpovednost jiz musi nest kazdy sam, kolektivni zodpovednost jsme jiz dodrzeli.

     1. Pavel

      Ano, ja jsem pro osobni zodpovednost. Urcilo se (na zaklade epidemiologu) nosit rousky – nosim ji. Urcilo se – neshlukovat se – neshlukuji se. Nejsem doktor a cteni clanku na iDnes jej ze me neucini. Nejaka zodpovednost proste byt musi. Urcite zakladni obeti jsou potreba, a pokud individua je nechteji dodrzovat, tak sankce je na miste.

   2. Otazník Odpovědět

    Vám nějaký rodič řekl, že nechce jít do práce ?? Proč by měl chtít někdo s rodinou zůstat doma za 60 – 80% platu, který ani neví kdy dostane. Místo 100% u kterých ví, že k určitému datu je má na účtu ?? A ti rodiče, co jsou na očr celoživotně a na dalších dávkách, tak ty nebudou makat, ani když otevřou školky a školy.

 1. Tomáš Odpovědět

  TVRDÁ REALITA NĚKTERÝCH RODIN….aby mohly do práce a neohrozily chod daných pracovišť, musely si zajistit hlídání. A protože jde většinou o prarodiče, nemají tyto „chůvy“, zastupující rodiče, nárok na ošetřovné. Jak by to asi vypadalo, kdyby ti v první linii s práci sekli a šli na ošetřovné místo prarodičů? Že by je ti lempli z řad politiků zastoupili? To by byl teprve fičák.

 2. Jiří Odpovědět

  Vlna nevole? No samozřejmě, vždyť to povalování za téměř celý plat, stálo za to, no ne? Že ostatní kolegové za tyto nefachčenka musí nejen chodit do práce, ale o to víc i dělat, je nezajímá. Tenhle skorokomunismus se jim přece líbí, ideálně by bylo prodloužit to do aspoň do Vánoc.

  1. Myšák Odpovědět

   Vy jste ale pěkný id-iot, přal bych Vám se dostat do této nelehké situace, osobně jsem si kvůli tomu musel najít druhou práci abych měl nějaký příjem pro rodinu protože mi tu první zavřeli ze dne na den a nehledě na to, že má žena je v té první linii. Od 17.3 kdy se školy zavřeli jsem od státu neviděl ani korunu a to nejsem sám, jen úplný hlupák a neználek může napsat něco tak hloupého jako Váš komentář

   1. Pavel Odpovědět

    Prosim, a to chcete byt doma a brat penize druhych do konce Sveta? Az bude chripkove obdobi, tak take nepujdu do prace … bojim se, State zaplat.
    Deti jsou dobrovolna volba kazdeho zvlast, kdo chce, tak je ma – neco prinasi, neco odnasi. Kdyz chci neco, tak si nemohu koupit to druhe (anebo vic maknout) … logicke, jasne, platne pro vsechny potreby.

    1. Myšák Odpovědět

     Neberu peníze druhých, platím si sociální a zdravotní pojištění, platím mnohé daně, mám dvě práce, stát něco na minutu zavře a postarejte se jak chcete. Jak jsem psal nebudu jak Vy když přijde chřipka udělám bojím bojím a “nikam nepůjdu” žena pracuje ve zdravotnictví, mě zavřeli přes noc práci, prarodiče na hlídání nemáme a musel jsem se postarat sám. Ano děti jsou svobodná volba ale když jsem přišel o práci tak to nebyla má svobodná volba ale volba státu od kterého to budu akceptovat ale na druhou stranu očekávám nějakou podporu a tím nemyslím že natáhnou ruku a řeknu dej mi peníze, socka nejsem a nemakačenko také ne, jen mě udivuje jak se ten náš stát dokáže pěkně postarat o své poplatníky. Nečekáme nekonečnou pomoc od státu, jen na dobu nezbytně nutnou a státem danou ale to je utopie protože mi od začátku epidemie nepomohl ani s těmi hloupými rouškami natož s utnutím příjmu , hlavně že Vám nevadí dlouhodobě krmit kriminálníky, nefachčenka, politiky a jiné podvodníky ale pomoc na dva měsíce by jste neposkytl

     1. Pavel

      V tom pripade jste vyjimka a mate muj obdiv, spousta lidi si mysli, ze kdyz ma deti, tak jsou nej a nedotknutelni … nezbytna doba podpory by dle meho mela byt taktez (pokud neni, tak je to chyba – ale z medii nemohu posoudit konkretni pripady)
      … vite jak, zrejme nejste “davkarsky” typ rodiny. Bohuzel se urcita skupina potrebnych rodin sveze i s temi vecne-natazenymi rukami, a to bohuzel vrha spatne svetlo na danou problematiku.

      Ano, Stat mel zajistit ochranu, nemel delat zmatky apod. v tomto samozrejme se choval neprofesionalne – ale jestli vznikla ciste otazka, jestli otevrit skolni zarizeni, nebo neotevrit, tak dnes jiz jednoznacne otevrit.
      Vetsina matek/clenove rodin nechodi do rizikove prace, takze ty by meli jit zpet … nemeli mit ani podporu “pri”, nebyl duvod.

     1. Pavel

      @ Pavel je Kokot:
      Parada! 👍 Jen jste to jaksi nedomyslel, kdybych umrel, tak by nemel na takovy jako jste Vy kdo makat … priste vic premyslejte 😉 Mate stesti, ze ne vsichni netahnouci jsou nejsou neinteligentni – Vy by jste zabil hned slepici a pak nemel co jist. Normalni netahla ji nechaji zit a pouze jim berou vajicka.

  2. Ilona Odpovědět

   To nemyslíte vážně, že? Vždyť ti rodiče byli postaveni před hotovou věc. Škola je zavřená, dítě(děti)si zaopatř sám. Prarodiče nepohlídají, většinou pracují – pokud jim nezavřeli z vládního příkazu provozovnu či fabriku. Ale prarodiče nemohou žádat OČR, nejsou zákonnými zástupci dětí. Raději jít do práce, než čekat s dětmi doma na případnou výpověď z důvodu insolvence zaměstnavatele.

 3. Surcuf Odpovědět

  Ha,ha,ha chudinky….všech pět příkladů, co znám jsou doma (chlap pracuje v automobilce – byla zavřená, nebo byli stejně děti u prarodičů, ev. je hlídala nezletilá sestra,švagrová, které nemohli do škol – rodiče jezdí po výletech a berou ošetřovné, přestože matky by do práce mohli, ale proč? Když to stát platí….teď vymýšlejí, jak to zaonačit (nejlépe přes doktora – dítě přece mělo slabou alergii), aby mohli dále zůstat doma a stát jim platil – vychcanost na vychcanost – ostatní musejí makat v práci za ně.., zajímavé, živnostníky bude Schillerka honit – tady se však rozdává bez podmínek a štědře…

  1. Fikusek Odpovědět

   Nebojte. Na živnostníky taky zaklekne. Kdo pobíral neoprávněně, bude vracet nebo bručet. Má na to tři roky.

   1. Surcuf Odpovědět

    No právě! Na živnostníky zaklekne, ale slyšel jste někde, že by někdo kontroloval, da je ošetřovné vypláceno jen těm, kteří jej opravdu potřebují? 80% to bere zbytečně….

  2. Sam - Moravský nezávislý komentátor Odpovědět

   Tedy to bude tím, že seš Myšák, takže manželka pracuje, ty bereš ošetřovné a má š vedlejšák – no děti to doma vydrží, když jim je bude za 3 měsíce 13.

 4. Vladimír Odpovědět

  V článku není správná informace. Ředitelé obdrželi informace z MŠMT v sobotu 2. 5. emailem. Takže si je mohou prostudovat a zařídit se.

  1. vera Odpovědět

   Jsem ředitelkou mateřské školy a dosud jsem žádný email ohledně stávající situace neobdržela. Veškeré informace hledám na stránkách MŠMT a na internetu.

 5. jan Odpovědět

  Ten starý Klaus měl pravdu, když vznesl obavu, že některým lidem se nebude chtít začít pracovat! Už je to tady…

   1. Pavel Odpovědět

    Lepsi otazka: Kolik vychoval vychcanku? Doufejme ze 0, takovehle lidi ve spolecnosti nepotrebujeme, mame jich dost.
    Petre, jste liny, zrejme vase manzelka taktez a deti bohuzel budou po vas 🙁

 6. Kk Odpovědět

  Co rvete, na lidech zalezi jen potud dokud z nich tece. Kdyby vkada nechala zavrenou celou reoubliku doma tak je to průser. Kdyz pujdou do prace aspon nekteri, tak je vlada v klidu, ta sve dostane vzdy. Co a jak to semele tisice rodin je jim u zadele.

  1. Xmen Odpovědět

   Je mi z toho co píšete na zvracení.
   Je plno lidí, kteří nemají práci a radi by do práce ,aby vše poplatili.
   Je plno lidí, kteří do práce nikdy nechodili a berou peníze jako ten co maká .
   Když rodína nemá žádné další východisko s hlídánim třeba 5 letého syna a zavřou zaměstnání tak co zbývá??.

 7. Kkukam Odpovědět

  Co rvete, na lidech zalezi jen potud dokud z nich tece. Kdyby vkada nechala zavrenou celou reoubliku doma tak je to průser. Kdyz pujdou do prace aspon nekteri, tak je vlada v klidu, ta sve dostane vzdy. Co a jak to semele tisice rodin je jim u zadele.

 8. Marie Odpovědět

  Jste chudák p.Surcuf, jestli tak myslíte spíše nemyslíte. Všichni nejsou stejní. A taky všichni nemají prarodiče. Živnostníci nežádají o podporu od státu ?

  1. Surcuf Odpovědět

   Ale chudinko…..80% ošetřovného je jen zneužívání systému bez kontroly, živnostníci (někteří!) dostanou almužnu, za kterou je budou ještě 3 roky kontrolovat a pokud zjistí jakékoliv pochybení, vrátí to i s úrokem a hrozí jim 8let natvrdo!!!!

   1. Pavel Odpovědět

    Souhlasim, 80 % podporu nepotrebuje. Bohuzel si ji “vydyndaji” vsichni a pak skutecne potrebni dostanou almuznu.
    80 % = 0 Kc.
    20 % = rozdelit tech X miliard Kc.

 9. Hgfv Odpovědět

  Vubec se nedivim, ze lide uz nechteji pracovar pro zlodeje. Dnes stat plni funkci vyderacu. Nevidim jediny duvod, proc bychom jim meli davat penize. Platime si vsechno, a dokonce i za moznost pracovat. Jako osvc jsem od statu nedostala vubec nic. Jen musim davat. Z 15 tis. mesicne hrubeho toho moc nezbyde, ale kvuli zdravotnimu stavu nemam jinou moznost pracovat. Pracujici chudina, ktera nema narok ani na bydleni, je typycky dusledek kapitalismu.

 10. Irena Odpovědět

  Co by měli říkat ti co pracují i po celou dobu koronaviru? Napadlo to někoho? Nemají žádné úlevy, žádné štědré příspěvky od státu. Naopak musejí pracovat za ty, kterým se nechce nebo protože se bojí.

 11. Dana Odpovědět

  Vypadá to, že ti, co po dobu nouzového stavu nepracovali, ať už z jakéhokoliv důvodu, v tom našli zalíbení. Usoudili zřejmě, že ti ostatní, co do práce chodí, to nějak zvládnou i za ně. Sami se budou bát o děti, zdraví svých rodičů a svoje zdraví, klidně napořád.

  1. Pavel Odpovědět

   Ze umozni lidem jit do prace a detem vzdelani? Oooo, to je hruza.
   Prosim, odstehujte se zpet do Afriky.

  2. Antonín Boťcha Odpovědět

   Tato doba nahrává podvodníkům všeho druhu.Vedle nich jsou
   spousty poctivých.Jak ale vybalancovat spravedlnost?!
   Vždy se bude někdo cítit poškozený.

 12. Inka Odpovědět

  Domnívám se ,že proplacení ošetřovného je velmi nespravedlivé,vzhledem k tomu,co vidím ve své práci..pracuji ve zdravotnictví,odd.COVID,kolegyně ,které mají děti,chodí do práce tj.cca 16-17 směn a na zbytek měsíce vč.víkendů!! je jim proplaceno toto ošetřovné?!?!? To samé kolegyně,které mají malé úvazky!! 5 směn a zbytek ošetřovné.to mi hlava nebere…taková sestra má plat potom jednou tolik co my,které děláme celý měsíc..

  1. Surcuf Odpovědět

   Ano, je to tak – a to všude, dtto potraviny,drogerie – zkrátka všude, kde se do práce musí (ze začátku často bez jakýchkoliv pomůcek)…., až se lemry vrátí koncem června do práce, už hlásí , že jedou do Bulharska a Chorvatska na dovolenou, pak 14 dní karanténa a že jim to snad bude zaměstnavatel pro Boha proplácet….svět se zbláznil…a ti, co makají za ně teď budou v červenci zase.

   1. Sam - Moravský nezávislý komentátor Odpovědět

    A hlavně děti do škol to né, tam je riziko, raději budou doma a brát ošetřovné ale už se všichni ptají na letní tábory – tam přece nákaza nehrozí a oni si potřebují od svých dětí odpočinout.

 13. Jana Odpovědět

  To je dobrý no, ošetřovné se od pondělí proplácet nebude, ale nevím jaké, když ještě v květnu nebylo vyplaceno oš za březen. Spousta lidí musela zůstat doma, zavřeli jim práci, děti neměly kam jít a zůstali bez příjmu. A na tuhle pomoc se spoléhalo. Zbytečně, na tenhle stát se spoléhat nelze, ten jen sosá daně a lidi mu jsou putna.

 14. Jitka Odpovědět

  Zodpovědnost je na každém z nás. Já se nebojím (a to jsem v práci 12-14 hodin denně 5 dnů v týdnu). Už dávno jsme to mohli mít za sebou. Chřipky, alergie, rakoviny… Vždycky tady něco bude, pak se objeví něco nového. Mor, tuberkulóza, španělská chřipka… A vždycky to někoho postihne. A to nic proti starším občanům, sama mám doma dva a 3 děti… Strach o ně mám, ale nikdo neví dne ani hodiny… Čeho bych dosáhla, kdybych zůstala doma? Prostě platit účty musím, tudíž nějak je vydělat musím. Život se tímto nezastaví… Chce to jen trochu selského rozumu!!

 15. Jaroslav Odpovědět

  Nevím proč se bojí posílat děti do školky a škol.
  Je to skupina na který se koronavid dle tabulek vůbec nechytá.
  Je pravda, že zaměstnavatel je tam spíše poslal sám, protože nemá pro ně nyní práci.
  Další skupina do škol by si to zasloužila, jelikož už nyní nenosí roušky, poflakují se venku (jako včera v noci skupina mladých chlastala a křičela ), tak co s nimi, prostě do škol. Rakušané to měli horší než to bylo u nás a tam to vše uvolnili dříve a i do škol MUSÍ!!

 16. Lída Odpovědět

  Provoz školek vidím jako úplně normální, asi i před covidem tam větrali a uklízeli. Je fain, že budou děti mezi dětmi a nikoliv doma u televize a rodiče v práci nikoliv na ošetřovačkách.

 17. Pavka Odpovědět

  Zavádějící informace pro rodiče dětí hned na začátku článku. Nikde není psáno, že musejí „momentálně zavřené MŠ“ od pondělí otevřít. Tato informace není ani v pokynech pro MŠ. Tudíž je to tak, že pokud bude např. chtít MŠ otevřít současně se ZŠ, která sídlí hned např. vedle, tak otevře až 25. května a do té doby se normálně ošetřovné rodičům vyplácí. Respektive se vyplácí do té doby než jejich MŠ otevře. A je jen na zřizovateli a ředitelích, kdy tak učiní. Někdo si řekne právě – „Počkáme naZŠ“ ať jdou zároveň s prvními stupni. Takže informace, že by od pondělí měl zaniknout nárok na ošetřovné je zase jedna velká kachna.

 18. Lea Odpovědět

  Vy jste fakt všichni praštění.Viděli jste někdy,jak strašným způsobem umírají lidé s touto nákazou?Asi ne,že kecáte takové s…..Viděli jste ty masové hroby,kdy se lidé s blízkými nemohou ani rozloučit?Toho chcete dosáhnout?Doufám,že se vám to vymstí , vy kecalové.Strach je přirozená věc,když máte děti,nemocné rodiče,partnera s těžkou cukrovkou atd….A já se mám vrátit do práce bez jakékoliv ochrany mezi 28 dětí,které na vás celý den prskají a neumí dodržet základní hygienické návyky?To snad nemyslí vláda vážně. Proč se mají lidi promořovat přes učitelky MŠ??????????

  1. Irena Odpovědět

   Paní Leo, u nás masové hroby byly naposledy za 2. světové války. Co se toho strachu týká tak nevím co by měli říkat např. prodavačky v supermarketech, zdravotníci, řidiči a řada jiných. Bohužel je většina těch, kterým se nechce vracet do práce a dělají vše možné jak se tomu vyhnout.

    1. Irena Odpovědět

     Paní Lauro a u nás je podobná situace jako na druhém konci světa? Jak to vůbec můžete srovnávat?

  2. Surcuf Odpovědět

   Hmm a co zdravotnící,prodavači,policisté….ti podle vás musejí co? A museli i když neměli žádnou ochranu, vy budete mít všechno na co si vzpomenete,dezinfekci,roušky,štíty – oni doma nemají staré rodiče? Partnery s nemocí? Děti?

   A tohle učí naše děti…………….fuj! Když na to nemáš morál táhni k pásu….

   1. berenika Odpovědět

    Ale to si učitelé vážně nevymysleli. Ministerstvo nařídilo, že učitelé, kteří chtějí jít učit musejí podepsat čestné prohlášení, že nespadají do rizikové skupiny ani s nikým takovým nesdílejí domácnost. U nás na škole jsme takoví asi tak 4. Vážně jsem zvědavá, jak v tomto počtu zajistíme výuku. .-/

 19. Hana Odpovědět

  Tak Vám řeknu, že číst náhodně některé prizpevky zde je,,, Zavří hubu Kelisova, když se diviš,,…
  Proste to přišlo a je to tak….
  .. Hlavně ať vše dopadne dobře a pandemie ustoupí…..

 20. Mary Odpovědět

  Ani trochu se mi nelíbí, jak se tady spousta lidí naváží do rodičů, kteří museli s dětmi zůstat doma. I my máme zavřenou školku. S dcerou jsem byla doma, ale mám štěstí, že některé dny mám hlídání a sama jsem se v práci nabídla, že budu chodit jak jen to půjde. Né všichni rodiče mají tyto možnosti a doma prostě zůstat musí! Co se ošetřovného týče- ještě jsem z něho neviděla ani korunu! Jsem doma od půlky března. Myslím, že většina z nás, rodičů, bude ráda, když se peněz dočká do Vánoc. Takže těm, co nám to ošetřovné tak závidí a nepřejí, doporučuji dát si Diazepam, studenej hadr na hlavu, a uklidnit se!

  1. Surcuf Odpovědět

   Mary….problém není v těch 20%, kteří jej opravdu potřebují, ale v těch 80%, co jej zneužívají – to vám však zjevně nevadí….

 21. Andělín Odpovědět

  Dobrý den,to je pláče když se má rozjet školní rok,copak se musí učitel nechat postrkovat při nouzovém stavu,to se většinou inprovizuje,nikdo nikomu hlavu nautrhne.Je prostě nutné začít znovu.Já pamatuji ještě válku (ale ne tu první),taky se muselo začít.Ještě vzpomínám na rodiče a nenaříkali.

 22. Rudolf Korčák Odpovědět

  Reprodukční číslo strachu je u nás vysoké. Je potřeba, aby tento stát začal již fungovat. Povalování a nic nedělání za 70-80% platu již bylo za posledních 7 týdnů dost. Věřím, že by se to některým líbilo až do vánoc. Ale jistě i na Nový rok by zdůvodňovali, proč ještě do školky děti NE a proč ještě nemůžou do práce ! ( ale do Chorvatska to už jo…. to jim dělá starosti.. ) Přestaňte se tady strašit a začněte vážení dělat.

 23. Lea Odpovědět

  Surcufe ty jsi fakt hovado.Učitelé žádné štíty nedostanou a roušky si šijí sami ty debile.A prozraď mi,jak si držet odstup od dětí 2m?Myslíš,že tak malé děti pochopí,proč se k učitelce nesmí přibížit?Když rozdávali rozum,tak jsi chyběl,co?Tebe bych fakt chtěla mít doma…….

  1. Surcuf Odpovědět

   A ty kráva, že takové není rovno…..učitelé dostanou vše!!! protože teď už toho je kopec -na rozdíl od začátku. A ty děti? Pořád stejné, kontrolovatelné teploměrem, ihned řešitelné – zato v hypermarketu, kolem té pokladní projdou za den tisíce ty náno, byl by zázrak, kdyby někdo nebyl nakažený – a přesto tam ty ženské makají od rána do večera i za líné lemry, které jsou doma na ošetřovném, přestože mají třeba chlapa na kurzarbaitu a ještě chodí na fušky….

 24. milda Odpovědět

  Ti co piší, že se doma rodiče válí vubec nevědí. Je třeba s nima plnit ukoly a posílat je do školy, také jim musíte uvařit jídlo. Já jsem byl jeden měsíc na ošetřovném a už jsem rád, že jdu do práce. Doma jsem se od rána s dětma nezastavil. Pracuji rukama a tak se těším na vzduch a že si konečně duševně odpočinu. Jako povaleč a vyžírka se necítím, 25 let pracuji a platím daně, nebyl jsem nikdy nemocný a jen jednou týden s dítětem na ošetřování když bylo nemocné!
  To že je na každém zda si udělá děti? Ano, ale pane pisálku až budete v důchodu budou to právě moje děti co na Vás a i mě budou vydělávat!!!

 25. Lea Odpovědět

  A vy paní Ireno jste někdy byla ve školce?Víte vůbec,jak to tam probíhá?Děti mají s učitelkou stálý kontakt.Ať při sebeobsluze,taky vyžadují pomazlení a pohlazení…Jak si myslíte,že to asi bude probíhat?To si mám stoupnout za plexisklo jako prodavačky nebo poštovní úřednice?Jak se mám chránit?Můžete mi poradit,když tak víte,že se mi (nechce)do práce?Dělám ve školství 35 let..

  1. Irena Odpovědět

   Opravdu mají všichni současní pracující plexisklo? To asi úplně ne, že. Je zajímavé jak všichni nemohou v tuto chvíli do práce, ale těsně po skončení školního roku mohou odjet na dovolenou

 26. xyz3 Odpovědět

  Chodím do zaměstnání a žádné příspěvky nepobírám. Na červen už se mi fakt děti nechce do školy posílat…a pak být v karanténě třeba celé léto..to by mne asi kleplo… Každý ať se zařídí jak chce… Také nejsem zastáncem toho, že by na OČ měli dostávat 80 procent, ani se nedivím, že se rodičům už do práce nechce

 27. Lea Odpovědět

  Podívejte se,já nejezdím na žádné dovolené už několik let.Starám se o nemocnou matku,manžela a tak nechápu,co pořád máte s tou dovolenou.Neodsuzujte,když nevíte….

  1. Irena Odpovědět

   Já jsem v žádném případě nenapsala, že jste to zrovna Vy. Tím pořád nevím co máte na mysli, psala jsem o tom jen jednou. Vidím kolem sebe jak všichni nemohou do práce a zároveň plánují kam pojedou hned po skončení školního roku. Myslíte, že třeba prodavačky mají od davů, které za den obslouží taky dvoumetrový odstup?

 28. Lea Odpovědět

  Nemají,ale zákazníci je neobjímají a nemusí je třeba převlékat,když se znečistí.My máme s malýma dětma opravdu těsný kontakt,děti nám např. kýchnou přímo do obličeje a jak se tedy má učitelka chránit?Nemám ani ochranný oblek ani štít.A doma to pak můžu přenést na manžela,který si píchá inzulín několikkrát denně nebo na starou matku.Myslí na takové případy vůbec někdo?

 29. Irena Odpovědět

  Zákazníci je neobjímají, to máte pravdu, zato je jich na rozdíl od daného počtu stále stejných dětí za den třeba i tisícovka a mají možná obyčejnější roušku než Vy. Věřte, že i tito lidé mohou mít doma nemocné i děti na které to mohou přenést. Za mě jsou na rozdíl od Vás v první linii. Uvědomte si Vy, že do super, hypermarketů proudí davy lidí. Totéž se rozhodně nedá říci o školce.

 30. Ivana Odpovědět

  Já teda nevím, ale stále si jen skoro všichni stěžujete. Buďte rádi, že to tady nemáme jako Itálie, Španělsko a Německo. Buďme rádi za včasná opatření. Něco takového jsme ještě tady neměli a myslím, že opatření přišla včas. Jsem ředitelkou MŠ a školku máme zavřenou, celou dobu chodíme do práce a uklízíme, připravujeme a děláme dokumentaci, dáváme pro děti na stránky pracovní listy a pro rodiče informace. Na děti se těšíme, ale zamyslete se, všude roušky a najednou ve školkách ne a to ze dne na den. Jak píše Lea, děti potřebují pomazlit a tělesný kontakt, nemohu jim říct ne. My jsme tady pro ně. Plno vás píše tak, jako by učitelé nic nedělali a jen brali peníze a flákali se v téhle době. JSTE NORMÁLNÍ? Zamyslete se nad sebou. Přeji všem hodně zdraví.

 31. Ivana Odpovědět

  Pokud vím, tak v supermarketu se s nikoho nemusím dotýkat, nemusíte nikomu utírat zadeček, dávat ho vysmrkat apod. Jinak jak říkala Lea, my nemáme jiné roušky, než které si ušijeme.
  My se na děti těšíme. Celou dobu chodíme do práce a uklízíme, připravujeme plány, dokumenty a na stránky dáváme pracovní listy a informace pro rodiče. Plno z vás si myslí, že učitel v této době nic nedělá a fláká se. Přemýšlejte trochu, to přece nejde. Jsem ředitelkou, vím o čem mluvím. Jinak i my máme doma starší a nemocné rodiče a musíme se o ně starat.
  Krásný večer všem.

 32. Andělín Odpovědět

  Dobrý den,není umění odstěhovat rodinu za vodu,ale když rozbolí zuby tak se honem vrátit,protože je to u nás lecinější,každý si myslí,že by to udělal lépe jenom od mikrofonu a jenom vytváří zmatek a neduvěru mezi ostatní.Je čas se trochu zamyslet a hlavně uskrovnit.Bude zase dobře,ale je potřeba začít i když jsou nějaké oběti,když už se něco takového stalo musí se tomu čelit.

 33. Irena Odpovědět

  V marketu se nikoho nedotýkáte? Dotýkáte se mraků věcí, které před tím měli v ruce mraky lidí.Například. Ty mraky lidí na Vás prskají protože zdaleka ne všude je plexisklo. Co se roušek týká tak skutečně myslíte, že prodavači dostávají tuny na příděl? Pokud chodíte celou dobu do práce a považujete to za cosi výjimečného vězte, že tito lidé to považují běžný standard. Kolik hodin denně pracujete, tolik co tito lidé asi ne a o víkendech nemluvě. Já myslím přemýšlím a dokonce vím, že ne každý ředitel ví všechno nejlépe.

 34. Keks Odpovědět

  Myslím, že se nikdo neptal jak se daří dětem. To, jestli jich bude za 30 let dostatek, budou mít potřebné vzdělání a sociální cítění takové, aby byly ochotny se postarat o nás, se rozhoduje v tom, jak se my teď postaráme o ně. Jeden skvělou prací, druhý výbornou péčí o ně doma, třetí svým milým příkladem péče o staré a nemocné 🙂

 35. Pavka Odpovědět

  Mě zase třeba udivuje, jak tady někteří rodiče píší, že musejí doma vařit a dělat s dětmi úkoly a nevím co. Tak pak proč jste si ty děcka dělali? S náma se učili rodiče doma pořád i bez nouzového stavu a to den co den.Když mohli brali nás ze školky aby si nás užili…ne jak dnes nejlépe od šesti stepovat před školkou a poslední odcházet.Chápu, že mnohdy to nejde jinak…ale mnohdy to jinak jde.A když toto dělá matka na mateřské, aby měla doma pokoj, tak bych jí ruce urazil.Vařit snad musíte tak či tak…a ja jsem zvyklý vařit denně – stav nestav. Pochopim stránku obzivy a tudíž nutnost jít do práce, ale určitě nepochopim to že „Kdy už školky otevřou, už to nemůžu s děckama doma vydržet“ . Já jsem rád že konečně rodiče dětí tímto prozreli a budou si třeba více vážit práce pracovníků MŠ. A ještě se mi líbí jak někteří rodiče si mysli, že si ve školce učitelka hraje…rodiče ani nemají tušení. Jednou by to chtělo udělat akci pro rodiče takovou….že na den se stát učitelkou MŠ. A ať se den po dni střídá rodič od rodiče. Aby jim byla tato profese pořádně „přiblížena“. A vy, co Vám lezou děcka na nervy a musíte najednou dělat více věcí tak si uvědomte že vy jste si ty děti nedělali, tak se starejte. Ono je hezké jak si rodič myslí, že jako ho dají do školky a tam ho vychovaji, dají ho do školy a tam ho vše naučí….tak to bohužel nefunguje.Každá školka a škola navazuje jen na práci rodiče…a dále v tomto směru dítě vede….co jej nenaucite vy, tak nikdo za vás dohánět nebude.Nikdo za nouzový stav nemůže a to že někdo je hasic,policajt, zdravotnik, učitel…tak to prostě je a každý si tu profesi vybral sám s tím jaká to nese rizika.Takže brečet a říkat vy nejste v první linii je zbytečné…nejsme a všem těmto lidem děkujeme.Ale i školy a školky mají právo své instituce zavřít.Chápu že někde to nejde…ale když by to šlo, podotýkám jen když by to šlo, taky do práce nepůjdete a nebo Váš zamestnavatel řekne zavíráme.Takže asi tak a není třeba se dohadovat.Na podzim je tady strejda Covid znovu a tak už budeme vědět jak se nasazují rousky a vše si to zopakneme.Taková je realita a nikdo za to nemůže.Nedá se.

 36. Lea Odpovědět

  Děkuju za tato slova pochopení.My učitelky z MŠ jsme také chodily do práce,uklízely a dezinfikovaly,doma pak šily roušky od rána do večera.To celé není o nechuti pracovat,ale o tom,abychom ochránily svoje rodiny.Nařízení,že děti v MŠ nemusí mít roušky a vlastně učitelky také ne,je krajně nezodpovědné a tímto nás vystavili velkému riziku.Myslím si,že nikdo nechce být nakažený a nikdo nechce,aby jeho vinou umírali staří a nemocní lidé.Tak se nad tím prosím aspoň zamyslete….

 37. Lea Odpovědět

  A to,že si rodiče udělali ze školek a družin odkládací místo,aby se dětem nemuseli věnovat,je velká pravda.Mi ve školce zůstávají nejdéle děti matek na rodičovské dovolené a také mají velký problém,když je školka zavřená.Tak proč si je proboha pořizovali?Já měla 2 děti od sebe o 2 roky a byly se mnou pořád,když jsem měla nějaké volno.Tak proč současné matky mají stále pocit,že se bůhvíjak obětují,když mají hlídat své vlastní děti?Nerozumím jim.

 38. Pavka Odpovědět

  Naprosto přesně.Rodiče by si měli uvědomit že MŠ nejsou hlidacim koutkem a když jim dělá problém být s nimi měsíc či dva doma a obtěžuje je to, ať si je nedělají.Jenže to by se pak ochudili o dávání veškerých fotecek a roztomilych komentářů na sociální sítě a to je přece in a trend.Pěkně si uzijte děti, otevřete dostihy, člověče a hravou formou děti tolik naučíte jak nikdy.Fair play, naučit zvládat prohru, počty, přemýšlení, soustředěnost.Je to jen a jen o výchově…joo kdo si nechá děti přerůst přes hlavu, pak nejvíce „štěká“.Uvědomte si, že stejná situace může nastat za půl roku ani ne znovu…a co budete dělat?Budete žalovat koronavirus?Bez peněz to nejde a to si nebudeme nalhavat…ale až budete ležet na plicní ventilaci pak vám ani miliony nepomohou.A myslím si že 80% osetrovneho není zlé.To jak a kdy se k Vám dostanou je věc druhá a otázka je na vládu.A opět OSVČ brečí.Každý si vybral povolání nebo podnikání dle svého výběru.Když jdu podnikat, musím to zvážit.Výdaje a výnosy…a pokud takto chci pracovat musím být připraven i na výpadek příjmu.Máte možnost jako někteří jít za kasu do obchodu, nebo být státní zaměstnanec,ale musíte taky počítat s tím, že tam si autíčka a domečky odpocitavat od z daně nebudete…a ukončím to krásným rcenim. KAŽDÝ STRŮJCEM SVÉHO ŠTĚSTÍ.

 39. Janina Odpovědět

  Panenko skákavá, hádáte se tu jak malý fagani!!! Co já bych za to dala, abych mohla nastoupit zpět do práce, jenže nemůžu, je zavřená. A syna do školy? nemůžu, je zavřená. A podpora státu? žádná, od března, co jsem doma, ani korunu jsem od nich neviděla, myslíte si snad, že mi jako samoživitelce někdo odpustí nájem? že si nakoupím za úsměv? že děcko obleču do novin? ,že všichni mají prarodiče, kam by mohli mrsknout dítě? popř. natáhnout ruky a solte?
  Neskutečný, jak někteří z Vás tady smýšlejí. Republika je ve sračkách a vy je ještě rozmazáváte!
  Ale škoda slov, někteří tyto webovky navštěvují asi jen proto, aby se zhádali s každým, kdo sem zavítá… Běžte hulákat na hrad, ne na slušné a pracující lidi!

  1. Surcuf Odpovědět

   Ale,ale,ale a pročpak je madam samoživitelka? není to naše chyba ani chyba státu, ale vaše…vaše volba,váš výběr partnera,vaše zodpovědnost a vy se starejte a neházejte pořád svoje selhání a problémy na ostatní(stát).

 40. Andělín Odpovědět

  Dobrý den,copak je těžké pochopit,že nemůžeme sedět doma na zadku a nechat si vozit jídlo situace je prostě taková,že někdo odejde jiný se narodí,ale nelze jenom čekat,za války (pamatuji) se také vojáků neptali počkej až vyleze,byli by tam dodnes jako někteří japonci ještě teď čekají až to skončí.Možná jsem cinik,ale myslím to dobře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *