Ostravské letiště dostalo nonstop samoobslužnou prodejnu

obchod

Na letišti Leoše Janáčka v Ostravě si nyní můžete nakoupit v nepřetržitě otevřeném obchodě COOP, 24 hodin denně a sedm dní v týdnu. Sehnat je zde možné (skoro) úplně všechno, co cestovatel potřebuje. Kromě čerstvých potravin zde seženete i výbavu pro vaši dovolenou, kdykoliv a třeba těsně před odletem.

A prodavač nikde

V obchodě nenajdete jediného prodavače, pouze různorodé zboží. Obsloužit se zde musí každý sám a zaplatit prostřednictvím platební karty, s využitím mobilní aplikace nebo internetového bankovnictví. S obsluhou obchodu pak pomáhá i umělá inteligence, která v průběhu každého nákupu vyhodnocuje polohu jednotlivých položek zboží. Jakmile je zboží vyhodnoceno někde mimo prostor nákupního koše s podezřením na nevhodné chování ze strany zákazníka, jsou v tu chvíli automaticky a neprodleně informováni pracovníci pultu místní ochranky.

nakupování

Foto: Pixabay

Automatizovaných prodejen COOP bude bleskově přibývat, do konce roku by jich mělo být víc než sto. Jedna z nich je tedy na ostravském letišti, kde si lidé pochvalují především volnost otevírací doby. Ostravské letiště však není jediným letištěm, kde se COOP nachází. Obchod a řetězec COOP se nachází také na letišti v Českých Budějovicích, v něm však obsluhuje prozatím personál. Nejedná se tedy a automatizovaný obchod jako je na letišti Ostrava. To by se ale mohlo brzy změnit.

Kompletní nabídka

Výhodou je, že tento typ obchodního řetězce nevyžaduje zpravidla ani mnoho místa, na téměř necelých 50 metrech čtverečních zde najdete produkty jako je ready to eat, můžete se osvěžit pořádnou dávkou ovoce či zeleniny a budete si moci ještě před odletem vybrat i nabídky z kosmetiky, dětských produktů apod. Právě letiště jsou příkladem míst, kde mohou být stoprocentně samoobslužné prodejny ideálním řešením. Pravděpodobně se s nimi budeme setkávat stále častěji.

Zdroje informací: https://www.airways.cz/zprava/ostravske-letiste-ziskalo-automatizovanou-prodejnu-coop-otevreno-ma-24-7/

https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/letiste-mosnov-ostrava-coop-prodejna-bezosbluzna.A240430_155143_ostrava-zpravy_jog

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.