Bitcoin: Hodnota kryptoměny poslední dny skáče

bitcoin

Nejstarší a nejznámější kryptoměna Bitcoin má za sebou zajímavý týden. Stačilo necelých pět dní k tomu, aby se Bitcoin propadl téměř o sto tisíc korun. Ještě minulý týden se pohybovala hodnota těsně pod 870 tisíci korun. V noci z úterý na středu se kryptoměna propadla zhruba na 792 tisíc korun. Tato částka dlouho nevydržela a během čtvrtečního dne se vzchopila a vrátila se skoro na předchozí hranici. Od té doby až po sobotní podvečer se měna pohybuje okolo hranice 820 tisíci korun.

Měna, které málokdo věřil

Dříve platil fakt, že tento průkopník kryptoměn to měl dlouho dobu složité, než si získal přízeň. Ještě v roce 2011 měla hodnotu symbolického dolaru. Pár měsíců nato stoupla o desetinásobek, a od té doby začala kryptoměna stoupat. Na konci roku 2017 dosahovala hodnota necelých 430 tisíc korun. Na vrcholu se příliš neohřála a klesala až na polovinu své nejvyšší hodnoty. Poté klesala a stoupala, dokud ke konci roku 2020 nepřekonala svůj dosavadní rekord a Nový rok zahájila částkou 690 tisíc korun.

Významný okamžik přišel 12. února 2021, kdy poprvé měna překonala hranici jednoho milionu korun. O měsíc později stoupla na svůj tehdejší vrchol 1 342 473 korun. Necelé dva měsíce se držela nad hranicí jednoho milionu korun, poté následoval krutý pád a částka spadla pod 700tisícovou hranici.

Nejvyšší hodnota

Ti, co zpytovali svědomí, že nevyužili nebo neprodali Bitcoiny, nemuseli dlouho, od července začala stoupat hodnota a zastavila se až v listopadu na dosud nejvyšším bodě 1 427 350 korun. Bohužel nejvyšší vrchol opět vystřídal strmý pád, kdy na konci loňského roku Bitcoin spadl až na 373 tisíc korun. Naštěstí propad netrval dlouho a kryptoměna začala opět stoupat, ale ne tak rapidně a nyní se pohybuje nad 800tisícovou hranicí. Napodobí měna rok 2021 nebo bude připomínat spíše sinusoidu?

Od vzniku Bitcoinu v roce 2009 uplynulo 14 let. Během této doby vzniklo tisíce kryptoměn. Mezi nejznámější patří také Litecoin, Ethereum, Dogecoin atd. I u Etherea došlo ke změně v posledních dnech. Zatímco v tento rok 9. listopadu zaznamenala historické maximum 48 780 korun, tak se pár dní nato propadla na 43 000. Momentálně opět stoupá a pohybuje se okolo 44 000 korun. Jaký osud potkají obě dvě měny a nejen je, do konce tohoto roku?

Zdroj: Autor, https://www.novinky.cz/clanek/internet-a-pc-jako-na-houpacce-bitcoin-poskakuje-o-desitky-tisic-korun-40451070

Náhledové foto: Pixabay