Inzerce půjček bez poplatků je většinou fake

Inzerce půjček

Spousta z nás se čas od času dostane do nezávidění hodné finanční situace, kterou je nutné neprodleně řešit. Může se pokazit plynový kotel, některé spotřebiče, anebo dojde k poruše automobilu, jež je také často neskutečně drahou záležitostí. I proto je vhodné vsadit na výhodné půjčky, které jsou nabízeny jak velkými institucemi majícími kamenné pobočky, tak především na internetu. Typická je v tomto ohledu třeba inzerce půjček. Využít jí může fakticky každý člověk, nicméně počítat je třeba s riziky.

Lidé půjčují lidem

Mnohdy nabízejí nebankovní půjčky inzerce zdarma. Lidé by měli v tomto případě půjčovat ostatním lidem a do ničeho by neměly být zatahovány nějaké větší finanční subjekty. Opak je bohužel pravdou a za zdánlivě fyzickými osobami se ukrývají větší společnosti, jež zde po tajnu řeší své úvěry. Někdy se může stát, že lidé půjčují skutečně lidem, ale i u Zonky půjček tomu tak většinou není. Tohoto faktu byste si jako žadatelé o půjčku měli být opravdu vědomi.

A co krytí?

Zatímco u bank a většiny nebankovních institucí existuje krytí v případě nesplácení úvěrů a jiných situací, u inzerce půjček se s ním setkáme jen velmi těžko. Nikdo vám nepojistí, že proti vám nestojí podvodník, který se chce na váš úkor obohatit a okrade vás v momentu, kdy to nejméně čekáte a následky jeho jednání mohou být pro vás fatální. I proto byte měli být obezřetní a jakýmkoli úvěrům volně nabízeným v inzercích půjček byste neměli nijak výrazně věřit.

Nic není zdarma!

Slogany tohoto typu, že je inzerce půjček zdarma a že nezaplatíte na úrocích ani korunu navíc, jsou neplatné. Nikdo nikdy nikomu mimo nejbližší rodinu a známé nepomohl bez vlastního zisku! Motivaci k tomuto šlechetnému jednání bychom často i sami u sebe hledali marně, jelikož člověk potřebuje z něčeho žít a půjčovat peníze, které mu samotnému chybí, je často bolestivé.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.