Akcie společnosti Dell zaznamenaly rekordní maximum

Americká nadnárodní společnost Dell Technologies dosáhla rekordního maxima uprostřed závodu ve vývoji aplikací generativní AI. Vyhlídky do budoucna v této oblasti jsou velmi pozitivní. Před pár dny zveřejnila také společnost Nvidia své výsledky za poslední čtvrtletí, které překonaly veškerá očekávání Wall Streetu. Dá se očekávat, že zákazníci budou nadále utrácet velké peníze za generativní AI. Technologická společnost Dell nedávno uvedla na trh osobní počítače s umělou inteligencí a výkonnější servery díky spolupráci s Nvidii.

Osobní počítače s umělou inteligencí

Trh s osobními počítači a notebooky za poslední roky upadal. Není se čemu divit, mobilní telefony a tablety nahradily počítače, zejména pro osobní účely. Trh s počítači mají oživit nové počítače s umělou inteligencí. Umělou inteligenci je možné využívat bez nutnosti připojení ke cloudu, jak tomu je v případě chatbotů a dalších aplikací s AI. Podle průzkumů se lidé stále více spoléhají na pomoc umělé inteligence, což by mohlo opět oživit trh počítačů s prvky umělé inteligence. Nová technologie společnosti Microsoft „Recall zaznamená veškerou aktivitu na počítači za nastavené období. Díky tomu bude moci uživatel vyhledat cokoliv, co udělal v minulosti. Na druhou stranu panuje obava z bezpečnostního hlediska uživatelů. Nové počítače Copilot+ nabízí společnosti Samsung, Lenovo nebo právě Dell.

Společnost Dell

Společnost Dell založil Michael Dell v roce 1984 v hlavním městě Texasu, Austin. O rok později začala firma prodávat první počítač s vlastním designem „Turbo PC”. V roce 2002 rozšířila firma svou nabídku a začala svým zákazníkům prodávat televizory, handheldy, MP3 přehrávače a tiskárny. V současnosti patří Dell mezi největší společnosti nabízející počítače.

Akcie společnosti Dell vzrostly o 6 % na 162,82 amerických dolarů. Souvislost s nárůstem akcií Dellu souvisí také nárůst akcií čipových firem Nvidia (1 %) a Qualcomm (4 %). Z dlouhodobého hlediska se dá očekávat, že akcie budou nadále stoupat.

Zdroj: https://www.reuters.com/technology/dell-hits-record-high-amid-rally-ai-stocks-2024-05-24/https://www.reuters.com/technology/what-are-ai-pcs-2024-05-21/

Náhledové foto: Unsplash