Vrátí se legenda BlackBerry úspěšně? Čas ukáže

BlackBerry

V jisté době si smartphony kanadské společnosti BlackBerry vybojovaly téměř kultovní status a nemohly chybět v aktovce žádného manažera (byť v severní Americe byla jeho popularita přece jen významně větší, než v Evropě), a velkou reklamu mu dělal i fakt, že na něj nedal dopustit ani americký prezident Barack Obama. Hlavním charakteristikou mobilů BlackBerry byla přítomnost fyzické qwerty klávesnice, vysoká míra zabezpečení a uživatelské prostředí optimalizované pro maximálně efektivní pracovní využití. Ani tyto přednosti značku ale nakonec nezachránily. Práva na ni získala poté čínská TCL. I když s brandem dosáhla jistých úspěchů, žádný velký comeback se nekonal. O ten se tedy teď pokusí někdo jiný.

Licence míří do Texasu

Práva na značku BlackBerry nyní získala malá firma z Texasu, OnwardMobility. O přístrojích, které hodlá pod značkou BlackBerry vrhnout na trh, toho zatím není známo příliš mnoho. Je ale zřejmé, že se bude snažit využít prvků, které značku BlackBerry proslavily – fyzická klávesnice a zabezpečení. Podle vyjádření ředitele OnwardMobility Petera Franklina bude nový telefon mířit někam do vyšší střední třídy a bude podporovat 5G technologii.

Výrobu přístroje bude  mít potom na starosti firma FIH Mobile, která je součástí koncernu Foxxcon, která v minulosti pro BlackBerry již některé klávesnicové modely vyráběla.

BlackBerry

Zdroj obrázku: Wikimedia Commons

Bude restart úspěšný?

OnwardMobility míří především na podnikovou sféru, otázkou však je, zda může počítat s výraznějším úspěchem. Konkurence je dnes mnohem větší, než v době, kdy BlackBerry zažívalo svá nejlepší léta. Stejně tak již není fyzická klávesnice považována za takovou přidanou hodnotu jako v minulosti. I skupina skalních fanoušků brandu se notně zmenšila.

Odvážnému ale štěstí přeje a pokud má OnwardMobility dobře zpracovaný byznys plán, úspěch se může dostavit.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.