Půjčky

Porovnání současných půjček a úvěrů: Co všechno brát v potaz

Chybí vám finanční prostředky a uvažujete o tom, že byste si půjčili? Pokud ano, rozhodně byste tak neměli činit bez rozmyslu. Na trhu se nachází spousta různých poskytovatelů úvěrů. Ne všichni dokážou nabídnout férové podmínky. My se proto v následujících řádcích zaměříme na nejdůležitější parametry pro porovnání půjček. Stoprocentně se vyplatí brát je v potaz.

Celková výše úvěru

V první řadě se zaměřte na to, jakou částku si půjčujete. Finanční instituce nabízejí půjčky v rozličných výších. Tradičně se především u nebankovních půjček jedná o desítky tisíc korun. Půjčka online ale může být i v řádech statisíců. Mnohdy je vyšší finanční suma podmíněna tím, že si klient půjčí napoprvé malou částku. První půjčky se mohou pohybovat klidně i v řádu stovek korun.

Úroky a poplatky

Velmi důležité jsou také veškeré poplatky, které jsou s realizací půjčky spojené. Nejčastěji se odvíjí od úrokové sazby, jež se k půjčce jako takové vztahuje. Čím jsou úroky nižší, tím samozřejmě lépe pro žadatele o půjčku. Důležitým ukazatelem je také RPSN, neboli roční procentuální úroková sazba nákladů. Ta zahrnuje mimo úrokovou sazbu také další poplatky spojené s realizací půjčky. Typické jsou například poplatky za realizaci úvěru nebo vedení úvěrového účtu. Může se ale jednat o jakékoli jiné částky, o nichž musí klient té či oné společnosti vědět.

Penále a odložení splátek

I v tomto ohledu byste měli být maximálně obezřetní. Některé společnosti vůbec neumožňují odložení splátek, jiné si za to žádají poměrně velké množství peněz. Hodně nepříjemnou záležitost představují penále spojené s meškáním při splácení úvěru. Někdy se může jednat o devastační částky. Tak jako tak si informace a těchto přeplatcích zjistěte předem, abyste věděli, do čeho jdete.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com 

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *