Úspěch pro pražské letiště: je hodnocené jako jedno z nejlepších v Evropě

Pražské letiště Václava Havla bourá přední místa v žebříčku nejlepších letišť v Evropě. Podle více než 20 tisíc uživatelských recenzí na Google dostalo totiž naše největší letiště hodnocení 4,3 z 5. Umístilo se tak na pátém místě, nejlepší bylo ohodnoceno istanbulské letiště a nejhůř na tom je údajně letiště v Bordeaux ve Francii.

Praha na vrcholu

Pokud jste v poslední době cestovali z pražského letiště jinam do Evropy, je dost pravděpodobné, že zážitek z letiště ve vaší cílové destinaci byl o poznání horší než při odletu. A nemuselo jít jen o zmíněné Bordeaux nebo řecký Heraklion. Ze všech letišť v Evropě jsou podle cestovatelů lepší než Praha pouhé čtyři vzdušné přístavy. Konkrétně jde o zmíněný Istanbul, Athény, Porto a Curych.

V letošním roce očekává pražské letiště 13,6 milionu odbavených cestujících což je však stále o poznání méně, než kolik lidí prošlo letištěm Václava Havla v posledním před pandemickém roce. V roce 2019 to bylo 17,8 milionu cestujících. Letiště plánuje návrat na tato čísla až v roce 2026.

S pohledem do budoucna

Hodnocení pasažérů je pro pražské letiště vítaným povzbuzením poté co v loňském roce muselo odrážet kritiku za to, že v žebříčku zpoždění a kvality restaurací skončilo naopak na samém chvostu. Podle vyjádření vedení letiště je tento způsob hodnocení velice nešťastný, neboť samotné letiště je viníkem zpoždění jen zcela výjimečně.

V následujících letech plánuje letiště velké investiční projekty typu kompletní přestavby plochy před odbavovacími halami i stavbu nové vzletové a přistávací dráhy. Do deseti let by také mělo letiště konečně získat vlakové spojení s centrem Prahy.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/letiste-hodnoceni-evropa-zebricek.A230910_091950_ekonomika_prch

https://www.echo24.cz/a/HLTVe/zpravy-domov-prazske-letiste-podle-hodnoceni-google-patym-nejlepsim-v-evrope

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.