Společnost Disney nadále ztrácí své předplatitele

disney

Světová společnost Disney patří k nejznámějším značkám ve filmařském průmyslu. Na konci roku 2019 se společnost zařadila vedle HBO nebo Netflix se svou vlastní streamovací platformou Disney+.červnu oslavila teprve rok, co přišla oficiálně i do České republiky. Podle nedávných hospodářských výsledků za třetí fiskální kvartál nelze přehlédnout pokles předplatitelů. Může za to především část indické populace. Dalším problémem je nízká návštěvnost letošních filmů. CEO společnosti Bob Iger chce kvůli tomu prodat některé televize nebo zdražit předplatné.

Disney+

Za 199 korun si můžete vytvořit až sedm profilů, z toho až čtyři mohou využívat služby ve stejnou dobu, a nabízí také Ultra HD kvalitu obrazu. Ve videotéce je k dispozici přes dva tisíce filmů, seriálů, dokumentů a pořadů. Kromě titulů z vlastní produkce nebo Pixar, nabízí také všechny Marvel snímky, Star Wars tituly nebo dokumenty z National Geographic. Kromě toho zde najdete také kultovní Simpsonovi, Futuramu nebo Akta X. Ze všech platforem nabízí nejvíce pohádek, což je ideální volba pro mladší publikum.

Indie

Disney dlouhodobě bojuje s odlivem svých předplatitelů. V posledním čtvrtletí klesl počet odběratelů o 7,4 procenta na 146,1 milionů předplatitelů. Výraznou měnou se o to postaral prohraný souboj o vysílací práva indické kriketové ligy Indian Premier League. Tato událost zapříčinila odliv 24 procent předplatitelů na indickém trhu. Disney zaznamenal tedy čistou ztrátu 460 milionů korun, celkové příjmy ale stouply o čtyři procenta na 22,3 miliardy korun.

cricket

Foto: Pixabay

Zavedení opatření

CEO společnosti Bob Iger nezůstává pozadu a reaguje na tyto ztráty hned několika změnami:

  • zdražení předplatného bez reklam od října letošního roku na 13,99 dolarů,
  • jít po stopách Netflixu a bojovat proti sdílení hesel, což se Netflixu vyplatilo. Přibylo 6 milionů nových předplatitelů. Akcie Disney+ stouply o 4 % od první zmínky o zavedení,
  • prodání televize ABC,
  • oživení sportovních sítí ESPN,
  • zvýšení kvality filmů na úkor kvantity.

Kromě nejnovějšího Avatara a Guardians of Galaxy Vol. 3 byly ostatní snímky spíše zklamáním, co se týče výdělku. Oba snímky vydělaly 3 miliardy dolarů. Nejnovější Indiana Jones stál 300 milionů dolarů a vydělal pouze 363 milionů dolarů. Z tohoto důvodu se chce společnost zaměřit spíše na kvalitu. Vypadá to, že první dvě změny pocítíme velice brzy.

Zdroj: Autor, https://www.cnbc.com/2023/08/09/disney-dis-earnings-report-q3-2023.html

Náhledové foto: Pixabay