Za kolik se dnes dá koupit ojeté auto s platnou STK? Ceny jsou minimální

ojeté auto

Trh s novými i ojetými auty v poslední době charakterizuje zdražování. Zájemci o koupi auta tak musí pečlivěji vybírat a do rozpočtu, který si na koupi vozu vyčlenili, se jim vejde méně vozů. I tak lze však sehnat auto opravdu levně. Co konkrétně to znamená?

Nejlevnější ojetiny

Mluvíme-li o nejlevnějších ojetinách, máme na mysli auta, která mají platnou STK alespoň na několik následujících měsíců a můžete s nimi vyjet na silnici. Do této kategorie spadají nejčastěji vozy jako Škoda Felicia, nejstarší modely Fabie, ze zahraničních vozů potom Opel Corsa, Ford Fiesta nebo staré modely Renaultu či Citroenu.

Lze mezi nimi nalézt i vozy s cenovkou okolo 10 – 15 tisíc korun. Toto jsou nejlevnější pojízdné ojeté vozy, které lze dnes na trhu sehnat. Není asi velkým překvapením, že koupě takového vozu sebou nese určitá nemalá rizika. Na co si dát pozor?

autobazar

Foto: Pixabay

Při koupi extra levného vozu je na místě extra opatrnost

Extrémně nízká cena ojetého vozu je samozřejmě v naprosté většině případů odrazem jeho technického stavu. Žádný kupec takového auta od něj asi nebude požadovat špičkovou kondici, jde ale o to, aby bylo auto pojízdné, pokud je to v jeho popisu uvedeno.

Pokud tomu tak není, investice do jeho opětovného uvedení do provozu může významně převýšit jeho pořizovací cenu. Pokaždé je proto třeba nechat auto pro jistotu zkontrolovat někým, kdo se v autech vyzná a je schopen posoudit, že je auto provozuschopné.

Důležité je také datum platnosti STK. Pokud končí za tři měsíce, reálně hrozí, že si s autem už moc nezajezdíte. Řada lidí také míří na skutečně staré vozy v podobě aut jako je třeba Škoda 120 s tím, že mu nechají udělat status veterána a budou mít po starostech s STK. To je ovšem velmi naivní představa, neboť tento proces je svázaný s mnoha pravidly a sám o sobě vyjde na nezanedbatelnou částku.

Koupi extrémně levného vozu si tak raději dvakrát rozmyslete.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/clanek/finance-auto-jde-stale-koupit-i-za-deset-tisic-40439593

https://autobible.euro.cz/clanky/nejlepsi-ojeta-auta-100-000-kc-ktera-jsou-levna-provoz/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.