Jak šířit nenávist? Okamura zřejmě varuje už 10 let před znásilňujícími Ukrajinci

Tomio Okamura

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se opět na sociálních sítích rozohnil. Vyjádřil se k článku pojednávajícím o tom, že cizinec v Plzni znásilnil patnáctiletou dívku, zabalil ji do pytle a hodil ze srázu. Dívka naštěstí přežila. Ohavný a nechutný čin, který se ale bohužel některým lidem hodí do krámu. Okamura jej pochopitelně odsoudil a napsal, že před tímto osamoceně varuje již 10 let a zvykat si na to podle něj nebudeme. Odsouzení samotného činu je na místě, nicméně pak už přichází narážky na cizince.

Za vraždou stoji osmnáctiletý Ukrajinec

Okamura udává, že podle veřejných informací je vrahem osmnáctiletý Ukrajinec. Zřejmě se někde informoval lépe, jelikož samotný článek CNN Prim News, jehož náhled na Twitteru zveřejnil, nic takového neuvádí. O Ukrajinci se v něm nepíše. To samozřejmě neznamená, že by násilník nemohl být ukrajinské národnosti. 

SPD je proto masovému přijímání migrantů

Opět ta samá migrantská pohádka. SPD je proti masovému přijímání migrantů. Proboha, kdo by nebyl? Okamura kritizuje Migrační pakt EU, který také odsouhlasila Fialova vláda. Ten podle něj zavádí kvóty na africké a islámské imigranty do ČR, nebo výpalné půl milionu korun za každého nepřijatého imigranta.

Češi zřejmě neznásilňují

Podle toho, co vyplývá ze slova pana předsedy Okamury, nejspíše za všechna znásilnění mohou migranti, ideálně pro něj asi Ukrajinci. Tím se pochopitelně nechci zastávat migrantů ani Ukrajinců, nicméně v tomto případě nepochybně není možné zobecňovat. Když to napíšu jinak, nadsazeně. V České republice dojde ročně zhruba ke 12 000 znásilnění. Toto zmíněné může být třeba jediné, které spáchal cizinec.

Zveřejnění etnika od Policie

Zákon zakazuje zveřejňovat národnost nebo etnikum u podezřelého pachatele. Okamura proti tomu bojuje. K čemu by ale takováto informace byla? Slušný člověk by ji přijal, nicméně spousta lidí by zobecňovala a nabádala k tomu, abychom se zaměřili na konkrétní etnikum nebo migranty. Maximálně tvrdě by přitom měli být potrestáni viníci.

Zdroje info: Autor, Twitter, https://cnn.iprima.cz/cizinec-v-plzni-je-podezrely-ze-znasilneni-15lete-divky-ta-predstirala-smrt-aby-se-zachranila-409018, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-v-cesku-se-rocne-spacha-dvanact-tisic-znasilneni-40010054, https://www.mujrozhlas.cz/pro-proti/sex-bez-souhlasu-je-znasilneni-varianta-nesouhlasu-nestaci-mini-advokatka-vedlo-k

Tomio Okamura při setkání na Máchově jezeře: Foto Tomio Okamura/ Twitter

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.