Proč končí nevinný ministr školství? Demise Gazdíka je zvláštní

Gazdík

Už nebude vrhat stín na současnou vládu na prahu předsednictví České republiky v Evropské unii. Asi tak. Petr Gazdík odstupuje z funkce ministra školství ke 30. 6. 2022 a resort přenechá někomu jinému. Za normálních okolností by se jednalo o relativně normální věc. Tedy v případě, že by byl Gazdík skutečně usvědčen z nějakého deliktu. Zatím se tak nestalo. Proč tedy odstupuje? Opravdu podivné.

Kontakty s lobbistou Redlem

Který ministr by neměl nějaké kontakty s lobbisty? Prakticky každý. Bohužel jde dnes o vcelku běžnou záležitost a vysoce postavení lidé se stýkají i osobami, jež se pohybují v různých často i nelegálními činnostmi zasaženém prostředí. S podnikatelem a lobbistou Michalem Redlem měl Gazdík skutečně nadstandardní vztahy. Ne s každým telefonujete zašifrovaným telefonem a trávíte víkend v Alpách. Stejně tak s tímto mužem Gazdík jednal v zabezpečené kanceláři.

Jen styky s podezřelým člověkem vaši vinu nedokazují

Tak jako tak. Jasně. Stíny na vaše jednání rozhodně vrhají, nicméně stále není nikde psáno, že je nějak vinen. Dokud se vina neprokáže, nemělo by se dít vůbec nic. Mimo jiné Gazdík také končí ve funkci místopředsedy hnutí STAN.

Jak ohleduplný muž. Prostě nechce nikomu škodit

Přesně tak. Nerad by rozkolísal vládu. Když se ale člověk necítí ničím vinen, proč odstupuje? Lze jen spekulovat o tom, že by se mohlo něco dalšího provalit. Čachry v dopravním podniku byly neskutečné. Peníze lítaly doslova vzduchem. Můžeme se opravdu jen domnívat, že je Gazdík tak čestný a ohleduplný. Rád by tomu věřil každý. Snad tedy naše předsednictvím v evropské unii dopadne perfektně bez jakýchkoli mráčků, když už tento stihl odplout sám. Možná se postupně odvalí i další mnohem černější mraky. Minimálně pražský dopravní podnik se musí zbavit všech pochybností, což bude složité.

Zdroje info: https://www.lidovky.cz/domov/gazdik-rezignace-redl.A220619_100141_ln_domov_vag

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/gazdik-ministr-skolstvi-demise-stan.A220619_100139_domaci_klf

Petr Gazdík (uprostřed): Náhledové foto Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.