V Česku je nedostatek řidičů

autobus

Řidiči autobusů jsou pracovníci, kteří jsou nezbytní pro udržení dopravy v regionech. Pro mnoho lidí je totiž právě autobusová doprava základním způsobem dopravy do zaměstnání, do školy či na úřady. Právě řidiči autobusů jsou ale v dnešní době doslova nedostatkovým zbožím. Již nyní se tento nedostatek projevuje a v některých krajích začínají vznikat problémy s dopravou.

Pardubice jako příklad

Nedostatek řidičů v Česku dosahuje alarmující míry. Na Pardubicku bylo nedávno zrušeno na 286 spojů, a to jen během pondělka a úterka tohoto týdne. Personální nedostatek řidičů řeší již i vedení Pardubického kraje, nebude to ale tak jednoduché.

Mezi spoji, které musely být na Pardubicku náhle zrušeny byly i školní spoje, které využívají děti. O zrušených spojích byli lidé informováni prostřednictvím tabulky, která byla zveřejněna na stránkách integrátora regionální dopravy Oredo, a dále byly informace poskytnuty i přímo na stránkách daného kraje. I tak ale řada lidí čekala na zastávkách marně.

autobus

Foto: Pixabay

Problém s řidiči

V tomto konkrétním případě se jednalo o společnost Busline, která díky nedostatku řidičů neodjezdila potřebné spoje, které navíc nehodlá (resp. nemůže) nadále provozovat v předem domluveném rozsahu. Kompenzace by tak mohly mít alespoň podobu volného jízdného aplikovaného do konce měsíce června zdarma.

V Čechách a na Moravě však schází podle všeho na 20 000 řidičů. A tento nedostatek řidičů je jako tikající bomba. Dopady mohou být katastrofální, i velká část současných řidičů je totiž v důchodovém věku. Situace se tak může snadno stát ještě více nestabilní, a to nejen v kraji kolem Pardubic.

Zdroje informací: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/nedostatek-ridicu-krize-autobusu-doprava-busline-pardubicky-kraj-zrusene_2206141649_har

https://pro-bus.cz/nedostatek-ridicu-autobusu-je-systemove-problem-rychla-a-snadna-reseni-neexistuji/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.