Potvrdíte email a peníze jsou pryč. Klasická praktika podvodníků

Hacker

Zloději se v současné době hodně stěhují do online prostředí. Není se bohužel čemu divit, jelikož tady mají hodně ulehčenou práci. Za lupem se pochopitelně ani nemusí vydávat za tmy, jak je tomu většinou v případě klasických loupeží. Jakousi klasiku představují praktiky, kdy je po uživatelích vyžadováno ověření emailu. V takovémto případě vám mohou vyluxovat účty neskutečně rychle.

Potvrďte prosím váš email

Vaše emailová schránka vyžaduje ověření. Přesně takto se snaží zloději své oběti přelstít. Člověk si řekne, že už dlouho své údaje neaktualizoval a následně se rozhodne, že na daný odkaz klikne. Poté už jsou vyžadovány údaje o něm včetně těch týkajících se bankovního účtu, respektive karty. Při vyplňování si mnohdy člověk ani nevšimne toho, že má co dočinění s podvodníky, kteří ho chtějí okrást.

Podvod

Foto: Radek Štěpán

Podvodníky často poznáte hned

Nepochybně. Email je totiž sán částečně anglicky nebo velmi lámanou češtinou. Už tato skutečnost by pro vás měla být jednoznačně alarmující. Dále je třeba cílit na adresu odesilatele. V ní je většinou pouze Verifiyng email nebo nějaké vymyšlené na první pohled nereálné cizí jméno. Navíc klasické zasílání emailu není praktikou jakéhokoli provozovatele emailových schránek.

Prostě nedůvěřuje a prověřujte

Přesně tak. Hlavně je třeba se vyvarovat zadávání citlivých údajů o vás a vaší bankovní kartě. Na toto je třeba si dát velký pozor. Může totiž nepochybně dojít k tomu, že vás tímto způsobem okradou. S kartou pak zloději budou platit vysoké částky a postupně vám vybílí účet.

Zdroje info: Autor, https://insmart.cz/jak-rozpoznat-falesne-e-maily-pozor-na-odkazy-a-prilohy-zfalsovat-jde-i-odesilatele/

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.