Mediální obraz Andreje Babiše: Čím blíže voleb, tím více migrantů

Andrej Babiš

Volby máme v podstatě skoro za rohem a postupně se rozjíždí kampaně. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se do všeho nemíchala už tolik omletá písnička. Ano, s volbami přijíždějí statisíce migrantů. Čím větší množství jich bude, tím méně se budou řešit problémy, jež jsou opravdu palčivé. Nepřekvapil především Andrej Babiš, který na svém twitterovém účtu už začal tuto problematiku řešit.

Premiér už se migrantům začíná věnovat

Výkřik politika. Asi tak lze nazvat tweet Andreje Babiše. Tento muž dříve doslova válcoval ostatní strany. Jeho preference ale vcelku rychle klesly až o třetinu a vypadá to, že by se mohl dostat tam, kam nechce, tedy do opozice. Migrační karta je proto poměrně silná a můžeme si být jistí, že mnohé dezinformační platformy se budou mít na čem živit. I proto se není od věci podívat na fakta. Jsou vcelku strohá, ale jasná.

migrace

Foto: Twitter Andreje Babiše

Migranti z východu

Přesně tak. Lidé, o nichž premiér hovoří, pocházejí z východu a na rozdíl od těch nenáviděných migrantů u nás chtějí pracovat. Jen pro informaci, v loňském roce bylo zjištěno při ilegální migraci přes vnější schengenskou hranici ČR 428 osob. 297, přibližně 70 %, pocházelo z Ukrajiny Gruzie a Ruska.

Jasně, že migrace stoupá

Aby ne, po minulých lockdownech se ani není čemu divit. Uvolnění napomáhají lidem, aby se sem dostali. O muslimech nic moc řeč být nemůže.

Co říkají statistiky Mezinárodní organizace pro migraci?

Statistiky tohoto institutu, zkráceně IOM, hovoří jasně.

  • 2017 – do Evropy dorazilo cca 190 tisíc lidí,
  • 2018 – necelých 150 tisíc lidí,
  • 2019 – necelých 130 tisíc lidí,
  • 2020 – necelých 100 tisíc lidí.

A za první polovinu letošního roku? 40 000 lidí.

Žádný vládní návrh nepřišel

A co na to Babišova administrativa? Šéf vlády hovoř o tom, že blokoval všechny návrhy evropské administrativy, které by jakkoli směřovaly proti našim zájmům. Ale samotná vláda? Na žádný návrh si nepamatujeme.

Zdroje info: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/uprchlici-azyl-cesko-ministerstvo-vnitra-data-eurostat_2106201941_kro?fbclid=IwAR07FkEcC8sPF9XmRz0tWIS-uaprKUsVBaaosGBhgEG06vtupYOtVeJIdA0
https://denikn.cz/648851/horici-tabor-moria-a-nove-trasy-co-se-delo-s-uprchliky-zatimco-evropa-resila-sebe-sama/?cst=618d2794d9708cce01d4adcd52326307c210ade9&fbclid=IwAR3KDruWgRFUn_BLuZzpHBQS7G_aplXCE3CMMVlDBRvK5UZjKzLjcEZzMiE

Náhledové foto: Úřad vlády ČR

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.