Elitní řetězec se spodním prádlem začíná přemýšlet o kráse jinak

02_victoria_secret

Změna obchodní strategie světoznámého módního řetězce Victoria´s Secret, který se zaměřuje na prodej dámského spodního prádla, souvisí s tím, že se chce zbavit poněkud toxického image podomního obchodníka s mužským chtíčem. Victoria´s Secret chce zvýšit počet nakupujících a zvýšit své zisky, dnes už jim k tomu ale typické supermodelky nepomohou. Z pohledu vedení firmy je třeba zásadně změnit firemní strategii, aby bylo možné oslovit i tzv. generaci Z, tedy dnešních teenagerů a mladých dvacátníků.

Ženy nejsou zboží

Victoria´s Secret se již několik let potýká ze závažným problémem. Neustále se totiž objevuje kritika, že její marketing objektivizuje ženy. A ani vazby bývalého výkonného ředitele Lese Wexnera na usvědčeného sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina při vyvracení těchto pomluv značce zrovna dvakrát nepomáhají.

Problémem však není ani tak odliv zákazníků jako spíš neschopnost přilákat nové. A právě z toho důvodu chce nové vedení společnosti otočit kormidlem. Nastupující generace totiž mnohem více než ty předchozí dbá na to, co se za danou značkou skutečně skrývá. Lekce z problémů Victoria´s Secret je tak přenositelná do mnoha jiných odvětví.

01_victoria_secret

Foto: Pixabay

Supermodelky bez práce

V souvislosti s tím, co je napsáno výše, nová marketingová strategie významně rozšiřuje to, co definuje jako sexy. Společnost tak bude více využívat plus-size a transgender modelů a modelek. Stejně tak se tváří značky mají stát některé ženské celebrity, včetně fotbalové hvězdy Megan Rapinoeové či herečky Priyanky Chopry, aby pomohly zlepšit image značky.

Vedení společnosti si uvědomuje, že se jedná o poměrně riskantní krok, který může některé současné zákazníky odradit. Přesto je ale vedení přesvědčeno, že značka musí mít jasně definovanou etiku svého podnikání a „být v jistém smyslu na správné straně historie.“

Jak již jsme zmínili, podobné rozhodnutí bude čekat v blízké budoucnosti celou řadu značek.

Zdroj informací: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-06-19/victoria-s-secret-is-rethinking-sexy-with-profit-margins-in-mind?srnd=premium-europe

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.