Ekonomické a IT poradenství pomáhá (firmám) šetřit čas a vyhnout se celé řadě komplikací

Daně

Ať už se jedná o rodinnou firmu s několika zaměstnanci, nebo velkou korporaci, všechny společnosti se dnes a denně potýkají s řadou překážek – podnikatelských, legislativních, administrativních… Některé jdou vyřešit poměrně snadno a bezbolestně, jiné spolknou nemalé zdroje. Časové i finanční. Řešením může být porada se specialisty, kteří nabídnou nejen své odborné znalosti a zkušenosti, ale také potřebný odstup.

Pozor na daně! Raději si nechte poradit

Jedním z největších strašáků jsou nepochybně daně. Daňový systém v České republice je poměrně nepřehledný, pravidla se navíc rok od roku výrazně mění. Vyplnit a odevzdat vše správně proto nemusí vždy být úplně snadné. Za pochybení přitom hrozí nemalé sankce. Finanční úřad navíc může proti jednotlivcům i společnostem dosti tvrdě zakročit jen při pouhém podezření – důkazní břemeno spočívá ve většině případů na bedrech daňového subjektu. Namístě je proto minimálně zvážit využití daňového poradenství. Zkušení poradci a poradenské společnosti neustále sledují a mají nastudované veškeré legislativní změny a novinky, takže si můžete být jistí, že vaše daňové záležitosti budou vždy odpovídat aktuální legislativě. Využití odborníka vám proto může dost ušetřit – především čas, který byste strávili studiem aktuální legislativy a vyplňováním dokumentů, ale také peníze, které by vás stály případné chyby. Daňový poradce musí být proti případným pochybením pojištěn.

Ekonomické poradenství pomůže vyřešit i další problémy, se kterými se mohou firmy setkat

Ekonomické poradenství je komplexní oblastí, která nepokrývá pouze daně. Kvalitní poradenské firmy proto mají k dispozici celé týmy expertů zaměřujících se na různé aspekty podnikání. Mezi nimi jsou například specialisté v oblasti účetnictví, oceňování, mezd a personalistiky. Jedním z takových odborníků je i společnost RSM CZ, která patří mezi špičku v ekonomickém poradenství.

Kvalitní ekonomické poradenství najde řešení každé situace. Jaké služby vám RSM CZ nabízí?

  • Daňové poradenství a účetnictví, které se postará o všechny daňové a účetní záležitosti jak v Česku, tak i v mezinárodním měřítku. Součástí služeb je i analýza rizik a příležitostí, včetně podpory při implementaci navržených řešení. Tento komplexní přístup vede k maximální návratnosti investic a zvýšení hodnoty podniku.
  • Corporate Services je tu pro ty, kteří chtějí co nejdříve začít podnikat v České republice i zahraničí. Zahrnuje komplexní pomoc při zakládání, správě i likvidaci společností.
  • Outsourcing mezd zahrnuje zpracování mzdové agendy v souladu s platnou legislativou.
  • Transakční poradenství se zaměřuje na prověřování veškerých rizik spojených s plánovanými obchodními transakcemi, jako jsou např. fúze, akvizice nebo restrukturalizace.
  • Znalecká kancelář stanovuje reálné hodnoty společností a nemovitostí, nehmotného i finančního majetku a také například pomáhá s výpočtem výše případné újmy.
  • Management Consulting pomůže s nastavením efektivních firemních procesů všech částí vašeho podnikání.

Díky IT poradenství můžete mít technologie pod kontrolou

Zatímco malým firmám může stačit pár počítačů, tabletů a mobilních telefonů a několik programů, větší firmy obvykle potřebují sofistikovanější systémy včetně spolehlivých databází, výkonných serverů a záložních datových úložišť. Správa komplexnějších sítí je poměrně náročná a laik si s ní rozhodně neporadí. Ideálním řešením často není ani interní IT specialista. RSM CZ má pro IT poradenství k dispozici tým s pětadvacetiletými zkušenostmi. Dokáže zajistit nepřetržitý dohled nad chodem aplikací i potřebnou podporu a poskytuje i hostingové řešení přesně na míru. Velkou výhodou je vysoce individuální přístup, který zohledňuje nejen potřeby, ale i rozpočet dané společnosti.

Privátní poradenství usnadňuje strukturování rodinného majetku

Uspořádat rodinný majetek není jednoduchá záležitost, ba naopak. Je více než vhodné dbát na jasně definované uspořádání poměrů – jedná se přeci jen o zachování dobrých vztahů mezi nejbližšími osobami. Ne nadarmo se službě, která se této citlivé problematice věnuje, říká také Family Office. Privátní poradenství řeší správu a strukturování rodinného majetku a předchází problémům v rámci mezigeneračního přechodu majetku.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.