Konkurenci předčí lepší služby

ecommerce

Před dvěma lety se změnil svět. Do té doby relativně stabilní období doznalo velmi výrazných změn. Ledasco bylo najednou jinak a my se museli přizpůsobovat neustálým změnám. Mnoho věcí skončilo. Na druhou stranu jiné posilovaly či nově vznikaly.

V době koronavirové pandemie mělo slovo „negativní“ do jisté míry pozitivní význam, ovšem ne pro každého. Své o tom ví drobní podnikatelé ve službách včetně části provozovatelů restaurací a hotelů, majitelé kamenných obchodů a jistě mnoho dalších podnikatelů. Období to bylo velmi těžké a s dozvuky se někteří potýkají dodnes.

Ovšem, byla by tu jedna skupina obchodníků, jíž se poměrně dařilo. Někteří z nich navíc svůj byznys rozšířili, nastalý stav jim urychlil růst, zvýšil tržby a dokonce navýšil podíl na trhu. Řeč je o majitelích e-shopů. Samozřejmě, nepovedlo se to všem, ale těm, kteří zvolili správný artikl, to víceméně vyšlo.

V souvislosti s nárůstem počtu online obchodů vzrostla i jejich vzájemná konkurence. Východisek z této soutěžní třenice se nabízelo a stále nabízí hned několik – snížit ceny, rozšířit sortiment zboží anebo zlepšit služby. I když nízká cena zákazníky určitě láká, pro obchodníka to však příliš dobrým řešením není. Lepší cestou je nabídnout klientům širší škálu svých služeb. Jednou z možností je třeba vlastní platební brána. O co jde?

Platební brána představuje jednoduché, spolehlivé a bezpečné řešení internetových plateb pro firmy i jednotlivce. Zákazník může zaplatit takovým způsobem, který mu vyhovuje a zároveň funguje na počítači, tabletu i v mobilu, ať už je platba provedena kartou, bankovním převodem, pomoci QR kódu, přes platby apple pay či google pay,  paypalem, mobilem. Platební brána umí zpracovávat také platby předem a platby záloh, platby poplatků, klubových příspěvků či darů; samozřejmostí je evidence online platby v systému EET.

Registrace v systému platební brány Pays je velmi jednoduchá; její následná aktivace pak rychlá.  Platební brána se dá nasadit na jakékoli webové stránky, e-shop nebo Facebook. Není třeba nic programovat, protože platební odkaz se dá snadno vygenerovat v administračním rozhraní Pays.

K dalším výhodám Pays patří generování a odesílání platebních předpisů, opakování plateb, vytvoření internetové poklady, podpora rychlé SMS notifikace, zasílání připomínky zákazníkům v případě, že jejich online platba nebyla dokončena; brána má jednoduchý systém bezplatných vratek. V neposlední řadě dokáže vytvářet a odesílat daňové doklady.

Neopomenutelná je rovněž nízká cena a možnost snížení poplatků. Za své služby si Pays účtuje výhradně transakční poplatky uvedené na měsíčním výpise z účtu. Poplatek je vždy uveden jednotlivých transakcí a přesně souhlasí se sazbou ve smlouvě.

V rámci nastavení si obchodník může sám přesně určit, prostřednictvím jakých metod bude brána se zákazníkem komunikovat. Kromě toho si podnikatel může nadefinovat i vzhled, aby ladil s designem webových stránek či e-shopu.

Platební brána informuje obchodníka o nedokončených platbách. Ke standardu patří podpora jiných měn i několika e-shopů v rámci jednoho účtu. Rovněž  lze zadat dodatečné údaje nebo číslo slevového voucheru. Vše je jednoduché a lehce nastavitelné. Rychlá technická podpora zaručuje kvalitní službu.

Obstát v konkurenční boji nebývá jednoduchý úkol, proto je potřeba neusnut na vavřínech a hledat nové cesty, jak z tohoto boje vyjít jako vítěz a navíc se ctí. A třeba s pomocí služby v podobě platební brány.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.