Chaos nejen na letištích: v Německu jej i způsobily levné vlaky

vlak

V posledních dnech plní přední stránky deníků reportáže z přeplněných letišť. Ta praskají ve švech pod náporem turistů toužících vyrazit po dvou letech na dovolenou. Podobný obrázek se ale naskytne i cestujícím na německých nádražích. Státní podpora a extrémně levné jízdenky nahnaly Němce do vlaků.

Německo a levné jízdné

V Německu zlevnili v rámci zmírňování dopadů inflace jízdné za vlaky. Německo se tak již více než měsíc potýká s přeplněnými vlaky. Cestovatelské davové šílenství jakoby zde neznalo mezí. Lidé posedávají na sedačkách i na zemi spolu s narvanými krosnami a batohy. Z nádražních rozhlasů žádají cestující o možnost uvolnit místo těm, kteří jej potřebují více a upozornění na odložené tašky a kufry na sedačkách jsou ohranou klasikou. To je současný obraz německých železnic.

Regionální doprava po železnici vyjde v Německu v přepočtu na pouhých 222 Kč za měsíc. Kdo by tedy nechtěl tak levně cestovat, navíc během léta? Lidé se snaží za minimální cenu dostat třeba až k moři. V cestě jim nezabrání ani několik přestupů, které musí s velkými zavazadly absolvovat.

vlak

Foto: Pixabay

Léto ve znamení přeplněných vlaků

Přímo ve vlacích není situace o mnoho lepší. Zavazadla stojí v uličkách a projít není vůbec snadné. Častá je také přeprava kol a německé dráhy Deutsche Bahn informují o možnosti, že přeprava kol nemusí být v důsledku velkého zájmu o cestování možná.

Cestu vlakem po Německu navíc komplikují i rekonstrukce na trati. Vlaky tak mají i několikahodinové zpoždění. To některé cestující silně rozhořčilo a nepokoje pak musela řešit už i policie. Časté jsou také výpadky Wi-Fi připojení.

Devítieurovým peklem nazval cestování vlakem jeden z průvodčích v bavorském Řezně, když na počátku června probíhali svatodušní svátky. V nepřehledném návalu lidí praskal vlak doslova ve švech.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/vlaky-nemecko-doprava-sleva-problemy-rousky-opravy-jizdne.A220701_131430_eko-zahranicni_jla

https://www.e15.cz/zahranicni/nemecky-9-euro-ticket-cesta-skoro-zdarma-ale-do-vlaku-se-nevejdete-1391204

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.