Češi loni koukali na televizi zase o něco méně

IPTV
Televizní přijímač tvořil dlouhou dobu centrum řady domácností. Tuto pozici sice zatím zcela neztratil, pomalu ale vyklízí pozice ve prospěch mobilních zařízení. Potvrdil to i letošní průzkum našeho televizního chování. Co konkrétně ukázal?

Jak jsme na tom s televizí?

I přesto, že mají lidé možnost sledovat své programy mimo televizi i jinak, dávají stále ještě přednost pozemnímu televiznímu vysílání. Sledovanost televizního vysílání přímo na televizi ale u lidí nad patnáct let loni opět klesla, a to o celé čtyři čtyři minuty. Lidé koukali podle průzkumu na televizi v průměru 3 hodiny a 40 minut. Do tohoto množství se přitom započítává i tzv. odložené vysílání. Není dnes  již žádným překvapením, že televizní pořady lidé sledují prostřednictvím internetu na svých počítačích nebo mobilních zařízeních a to i v době, kdy nejsou zrovna doma. Vysílání a své oblíbené pořady tak mohou sledovat i během procházky přírodou prostřednictvím zařízení jako jsou například mobilní telefony.

Televizory v domácnostech nechybí

Televizní programy sleduje více než 90 procent domácností, zhruba 88 procent z nich potom také vlastní jeden funkční televizor i doma. Možnost sledovat několik desítek televizních programů však není pro lidi zdarma, zaplatit tak musí v průměru 413 korun. Dnes už není ani žádnou výjimkou, že si lidé nechávají připojit televizi přes internet. Téměř 52 procent domácností to tak dnes má. Dobrou zprávou je, že poskytovatelé placené TV v loňském roce prakticky nezdražili.
Muž, Televize, Sledování, Pokoj
Podobné trendy jako v loňském roce lze očekávat i v roce letošním. Stále pravděpodobně poroste podíl sledování televize přes internet, především v mobilních zařízeních. Televize jako takové ale budou z našich domovů mizet jen velmi pomalu, pokud vůbec. Doufejme, že stejně jako letos zůstanou i ceny víceméně stejně.
Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.