Po Amazonu a Riot Games propouští své zaměstnance i Microsoft

microsoft

Společnost Microsoft oznámila tento týden propuštění 1 900 zaměstnanců, které zasáhne jak společnosti Activision Blizzard, tak i Xbox. Toto rozhodnutí přichází pouhé tři měsíce poté, co se týmy Activisionu a Blizzardu připojily k Microsoftu v historicky největší herní akvizici. Propouštění bude mít dopad na zhruba 8 % celkové herní divize Microsoftu, která zahrnuje přibližně 22 000 zaměstnanců.

Hodnota Microsoftu nedávno překročila 3 biliony dolarů, což se předtím podařilo pouze Applu. V prvním čtvrtletí roku 2024 dosáhl Microsoft tržeb ve výši 57 bilionů dolarů. Před čtvrtečním propouštění zaměstnával Microsoft 22 000 lidí jen ve své herní divizi. Propuštěno bylo tedy zhruba 8 procent pracovní síly.

Mezi propuštěnými je i Mike Ybbara, bývalý prezident Blizzard Entertainment, a Allan Adham, bývalý senior viceprezident Blizzardu. Zdá se, že oba rezignovali na své pozice.

Důvody propouštění

Phil Spencer, generální ředitel Microsoft Gaming, ve svém interním sdělení uvedl, že týmy Activision Blizzard, ZeniMax a Xbox se shodly na potřebě provést toto bolestivé rozhodnutí. Propouštění je podle něj součástí úsilí Microsoftu o sladění strategie a vyvážené struktury nákladů na podporu všech jejich rostoucích aktivit.

„Je to něco málo přes tři měsíce, co se týmy Activisionu, Blizzardu a Kingu připojily k Microsoftu. V roce 2024 se vedení společností Microsoft Gaming a Activision Blizzard zavázalo ke sladění strategie a plánu realizace s udržitelnou strukturou nákladů, která podpoří celý náš rostoucí byznys.

Spencer ve svém sdělení zdůraznil úsilí o provádění propouštění co nejpromyšleněji a vyjádřil vděk všem zaměstnancům, kteří přispěli k úspěchu týmů Activision Blizzard, ZeniMax a Xbox. Propouštění se dotkne nejen lidí ve společnosti Activision Blizzard, ale i některých zaměstnanců Xboxu a ZeniMaxu.

Odchod prezidenta Blizzardu a dalších významných osobností

Spolu s propouštěním se rozhodl odejít i prezident Blizzardu Mike Ybarra. Matt Booty, prezident herního obsahu a studií společnosti Microsoft, sdělil, že Microsoft plánuje jmenovat nového prezidenta společnosti Blizzard příští týden. Kromě toho i Allen Adham, šéf designu ve společnosti Blizzard, opouští společnost.

Společně s propouštěním došlo k zrušení survival hry od Blizzardu. Microsoft přesune část lidí, kteří na tomto projektu pracovali, k novým slibným projektům, které se nachází v raných fázích vývoje.

Další propuštění

Toto propouštění přichází ve stejném měsíci, kdy i další společnosti, včetně Riot Games, Google, Discord, Twitch, Unity, eBay a dalších, oznámily velké škrty. Propouštění je součástí širších změn ve vedení Xboxu a reakcí na akvizici Activision Blizzard, kterou Microsoft dokončil v říjnu 2023.

Zdroje info: X, https://www.theverge.com/2024/1/25/24049050/microsoft-activision-blizzard-layoffs, https://indian-tv.cz/clanek/microsoft-z-xboxu-a-activisionu-blizzard-propousti-1-900-u44i9j

Náhledové foto: Pixabay