Žádost o příspěvek na dítě musíte podat do roka

penize

Příspěvek v hodnotě 5000 Kč, který mají rodiny s hrubým příjmem do jednoho milionu korun pobírat na každé dítě, se bude začínat vyplácet. Vyplácení bude pokračovat během celého roku s tím, že začne již od 15. srpna. Lidé mají o příspěvek zájem, v prvních dnech dokonce systém kolabuje. Kdy je ale naopak nejzazší termín žádosti o vládní protiinflační příspěvek?

Příspěvek na dítě

Týkat se bude příspěvek dětí, jejichž rodiče mají příjem do jednoho milionu korun hrubého. Žádost o vyplácení bude možné podat elektronicky, ale také při osobní návštěvě Czechpointu.

Rodiny, které pobírají na děti přídavky již nyní, dostanou 5000 korun automaticky, ostatní budou žádat. Od doby data zadání žádosti o příspěvek do doby jeho vyplacení, potom může uplynout doba pouze 30 dní.

peníze

Foto: Pixabay

Kdy si o příspěvek žádat

Od 15. srpna si tedy mohou lidé požádat o příspěvek kteroukoliv přípustnou cestou. Žádat o příspěvek však mohou jen jednou, a to na každé dítě zvlášť. Kdy konkrétně se rozhodnou o něj zažádat, bude záležet na rozhodnutí každého rodiče. Je ale třeba mít na paměti, že nejvíce může jít o jeden rok.

Doba jednoho roku tedy určuje nejzazší termín podání žádosti, a to do 15. srpna roku 2023. Tento deadline je třeba pevně dodržet. Nárok na příspěvek má každé dítě, které mu ještě nebylo prvního srpna 2022 osmnáct let. Trvalý pobyt, pobyt s dítětem a hrazení veškerých nákladů, je další podmínkou pro získání tolik očekávaného příspěvku na dítě.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/finance/clanek/na-zadost-o-prispevek-na-dite-bude-rok-40405685

https://domaci.hn.cz/c1-67103060-podavani-zadosti-o-prispevek-na-dite-provazeji-potize-aplikace-ma-vypadky-prihlasovani-trva-dele

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.