Testování ve firmách zřejmě celý červen: Čeká se na usnesení vlády

Vláda

Pracovní prostředí je v mnohých firmách stále ještě velmi silně ovlivňováno onemocněním Covid-19. Jednak se mnohde pracuje na home office a jednak je zapotřebí neustále řešit testování zaměstnanců. Nic moc příjemného, ale zřejmě nezbytná záležitost. Aktuálně to vypadá, že se testování jen tak nezbavíme. Dnešek by totiž měl přinést usnesení, které bude deklarovat, že k testování bude docházet v průběhu celého měsíce června.

K dohodě už nejspíše došlo

Podle slov vicepremiéra Havlíčka tomu tak je. Vláda se měla dohodnout na nezbytnosti týdenní frekvence testování ve firmách již ve čtvrtek. Konečné usnesení by ale mělo přijít až dnes. Samotná usnesení se ale nebudou týkat pouze zaměstnanců a jejich testování. Řeč bude také o výuce ve školách, respektive její rotační podobě.

Kdy skončí rotace žáků?

Zodpovědět tuto otázku má za úkol ministr zdravotnictví. Můžeme ovšem vcelku úspěšně pochybovat o tom, že se tak stane. Jednalo by se totiž zřejmě pouze o čisté spekulace a nic jiného. Vždyť aktuálně se do škol vrátily žáci druhého stupně pouze v několika krajích. Situace třeba ve Zlínském kraji zůstává nadále taková, že by se podle aktuálních pravidel žáci druhého stupně nevrátili. Zapomenout nelze ani na volnočasové aktivity dětí. Tady by měly přijít také další informace.  

Přechod k PCR testům ve školách

Také o tomto tématu se zmínil Andrej Babiš ve svém pravidelném pořadu Čau, lidi. Žáci prvního stupně by podstoupili testování jenom jednou za týden a žáci druhého stupně dvakrát. Zbytek žáků by se měl vrátit do škol 10. května. Právě v tento den by mělo dojít k otevření obchodů. Služby spojené s péčí o tělo byly otevřené již tento týden.

Zdroje info: https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/od-pondeli-se-vrati-do-skol-a-skolek-deti-v-dalsich-trech-krajich-a-v-praze–odsouhlasila-vlada-188081/
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/jednani-vlady-volnocasove-aktivity-deti-testovani-koronavirus.A210503_061933_domaci_kop

Náhledové foto: Úřad vlády ČR

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.