Kolik a na co vám letos přispějí zdravotní pojišťovny

Peníze

Každý rok se mění palety benefitů, které nabízejí zdravotní pojišťovny svým klientům. My se dnes podíváme na jejich aktuální nabídku. Co můžete čerpat právě od svojí pojišťovny?

Všeobecná zdravotní pojišťovna

Začneme u největší zdravotní pojišťovny u nás. Jde o VZP, která má necelých 6 milionů pojištěnců. Tato pojišťovna nabízí:

  • Věrnostní program 2021: ten spočívá v tom, že se mohou klienti VZP stát členy Klubu pevného zdraví. Poté tedy mohou využívat mnoho výhod a bonusů. Zejména ve formě příspěvku a slev na služby a produkty od smluvních partnerů.
  • Prevence 2021: V rámci tohoto programu nově VZP zařazuje třeba nový příspěvek až 7000 Kč na psychosociální podporu pro osoby starší 18 let. Dále mohou děti do 1 roku čerpat až 500 Kč na plavání kojenců. Děti od 1 do 18 let pak 800 Kč na pravidelné sportovní a pohybové aktivity. Lidé starší 65 let mohou získat na pohybové aktivity 500 Kč, avšak musí doložit doklad o platbě v minimální výši 1500 Kč. Lidé starší 18 let pak mohou jednou za rok čerpat 1000 Kč na odvykání kouření.

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra

Tato pojišťovna sdružuje asi 1,3 milionu klientů. V rámci svých programu můžete čerpat výhody v rámci:

  • Věrnostního programu 2021: I zde je na tento program navázána celá síť smluvních partnerů, u nichž můžete čerpat bonusy a slevy. S programem je také spjata existence webu Zdraví jako vášeň s typy na zdravý životní styl či série podcastů Zdraví v kostce.
  • Prevence 2021: V rámci prevence lze čerpat například například 1000 Kč (děti 1500 Kč) na očkování nehrazená z veřejného zdravotního pojištění. Dále 1500 Kč (děti 500 Kč) na podporu zdravého životního stylu). Novinku tvoří například také příspěvek až 2000 Kč na speciální diety, jako je například dieta bezlepková, nízkobílkovinová, nízkosacharidová a podobně. Dále lze čerpat příspěvek na psychologa nebo klinického logopeda.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Poslední zdravotní pojišťovnou, kterou si dnes představíme je Česká průmyslová ZP. Sdružuje asi 1,2 milionu klientů.

  • Věrnostní program 2021: Je založen na sbírání a poté čerpání výhod dle bodů. Zapojit se mohou všichni pojištěnci bez věkového omezení. Lze čerpat až 500 Kč na vybrané aktivity či například dentální hygienu.
  • Prevence 2021: Lákadlem pro klienty může být například příspěvek až 1500 Kč pro děti či 1000 Kč pro dospělé na očkování, která nejsou hrazená z veřejného pojištění. Dále mohou nastávající matky čerpat až 4000 Kč, dále 700 Kč na pohybové aktivity pro muže a ženy nebo 1000 Kč na letní pohybové a příměstské tábory.

Náhledové foto: Pixabay

 

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.