Revoluce v herním průmyslu: Microsoft je o krok blíže k největšímu obchodu v historii videoher

microsoft

Ve světě videoher se chystá revoluce, jakou svět neviděl. Společnosti Microsoft a Activision stojí před historicky největší obchodní transakcí v herním průmyslu. Americká společnost Activision má v plánu prodat svá streamovací práva mimo Evropu firmě Ubisoft. Oznámený krok je součástí snahy změnit podmínky transakce, v jejímž rámci hodlá firmu Activision za 69 miliard dolarů převzít právě Microsoft. Proti jejich plánu se totiž dosud stavěly regulační orgány ve Velké Británii.

Nová cesta ke schválení transakce

Microsoft ve svém vyjádření zdůraznil, že nový návrh transakce představuje „podstatně odlišnou transakci“. Věří, že proces průzkumu ze strany CMA bude dokončen před 18. říjnem. To naznačuje, že se transakce blíží ke svému schválení, ačkoliv Velká Británie v minulosti vyjádřila své obavy o nedokončení prodeje.

Ubisoft

V revidované transakci je zdůrazněno, že Ubisoft bude mít právo komercializovat neevropská streamovací práva i u jiných poskytovatelů cloudového streamování. To zahrnuje i samotný Microsoft. Akcie Ubisoftu na pařížské burze zaznamenaly růst o 6,5 %, což potvrzuje sílící význam této společnosti v rámci největšího obchodu v historii videoher.

Zásadním prvkem nové dohody je omezení exkluzivity. Microsoft nebude mít právo vydávat hry od Activision Blizzard exkluzivně na své vlastní streamovací platformě Xbox Cloud Gaming. Nebude moci ani exkluzivně ovládat licenční podmínky pro tyto hry pro konkurenční služby. Tímto krokem se vytváří rovnější prostředí pro soutěžení na poli cloudového streamování her.

Ubisoft taktéž získá neexkluzivní licenci i pro evropská herní práva Activision. To firmě umožní streamovat také v rámci Evropské unie. Nejnovější verze hry Modern Warfare 2 ze série Call of Duty získala na tržbách za první víkend od zahájení prodeje miliardu dolarů, uvedla stanice BBC. Více než polovina všech kopií prodaných na britském trhu byla pro herní konzoly PlayStation.

Další kousek ze série Modern Warfare vyjde 10. listopadu letošního roku na PC a poslední dvě generace konzolí PlayStation a Xbox.

Zdroje info:https://www.e15.cz/byznys/technologie-a-media/microsoft-a-vyrobce-videoher-activision-blizzard-nabidli-regulatorum-ustupky-aby-se-mohli-spojit-1410040https://tvpworld.com/72175501/microsoft-activision-stepscloser-to-biggest-deal-in-video-gaming-history

Náhledové foto: Pixabay