Pekarová Adamová se zřejmě urážení lidí nebojí: Ne všichni šli na Dny Varšavské smlouvy

Markéta Pekarová Adamová

Sobotní protivládní demonstrace se z hlediska počtu lidí zrovna dvakrát nepovedla. To ale nemění nic na situaci, že urážet lidi, kteří mají svobodné právo demonstrovat, není zrovna dvakrát moudré. Ať už si o demonstraci myslím cokoli, v mém případě nic moc dobrého, přece nebudu dehonestovat lidi, již přišli svobodně a nenásilně vyjádřit svůj názor. Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) to má ovšem očividně poněkud jinak.

Dny Varšavské smlouvy? Určitě ne

Pekarová Adamová přejmenovala demonstraci na sociální síti X na Dny Varšavské smlouvy. Konkrétně napsala, že na dnech Varšavské smlouvy bylo asi o 90 000 lidí méně než na dnech NATO, které se konaly nedaleko Ostravy. Podle političky má tento fakt jasnou vypovídací hodnotu. Lze ale s úspěchem pochybovat o tom, že všichni lidé na oné demonstraci museli být nutně nějací dezoláti a proruští trollové.

Naštvaná opozice

Pekarová Adamová pochopitelně svoje výroky vysvětlovala, nicméně opoziční politici na toto vysvětlování moc nedali. Konkrétně hovořila o tom, že kdybychom vystoupili z Evropské unie, republiku by to ochudilo. Stejně tak by vystoupení z NATO ohrozilo naši současnou bezpečnost. Tato fakta jsou jasná, nicméně podle místopředsedy SPD Radima Fialy jde o aroganci moci. Demonstrace podle jeho slov nemá s Ruskem ani varšavskou smlouvou nic společného.

Komunistická europoslankyně Kateřina Konečná se ke kritice přidala

Tato nejspíše už dosluhující europoslankyně se ke kritice Pekarové přidala. Podle ní toto vypovídá o tom, na čí straně lidé stojí. Kritizovala lidi, kteří se s dětmi vydali na dny NATO sledovat letadýlka a obrněná vozidla. Popravdě řečeno, prezentaci vojenské techniky vůbec nemusím, nicméně zastávat se většiny lidí, kteří chtěli vystoupit z EU a NATO je pošetilé. Pekarová Adamová ale mohla přijít s inteligentnější kritikou.

Zdroje info: Autor, Twitter, https://cnn.iprima.cz/poburujici-vyrok-pekarove-ohledne-demonstrace-pobouril-politiky-co-vzkazali-dostal-a-konecna-412486, https://www.seznam.cz/komentare/22933738-pekarova-vytocila-politiky-demonstraci-na-vaclavaku-oznacila-za-dny-varsavske-smlouvy 

Markéta Pekarová Adamová: Náhledové foto Markéta Pekarová Adamová/ Twitter

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.