Mají poslanci pracovní dobu? Babiš má čas jezdit karavanem

Babiš

Jak je to vlastně s pracovní dobou poslanců? Měla by být přeci totožná s tou, kterou mají všichni zaměstnanci. Ano, samozřejmě. Politik má svá specifika stejně jako školství nebo jiná povolání. Přesto by tady mělo být pojítko v délce pracovní doby. Když se podíváme do poslaneckých lavic, často zejí prázdnotou. Jakousi korunu tomu všemu nasadil Andrej Babiš. Bývalý premiér se prohání karavanem a hovoří o tom, že to hlavně není kampaň.

Krásný karavan, podpisy knihy a bezmezní obdivovatelé

Přesně takto vše probíhá. Vysmáty milionář si jede ve svém karavanu a baví se. Ve středu poslanci jednali o prodloužení nouzového stavu. A bývalý premiér? Byl přece omluven z pracovních důvodů. Jakých? Těch, že se projíždí v karavanu, vykládá si s lidmi a nabírá potenciální voliče. Dokonce si i zatrsal, čímž se pochopitelně pochlubil. Jé, jak je lidový. Prostě člověk do nepohody, který pomůže všem, kterým může. Je čas sundat růžové brýle.

Snadná kořist demagogů a populistů

Bývalý premiér zřejmě velmi dobře ví, co co dělá. Za Babiše bylo líp. Tedy dle jeho obnoveného hesla. Bohatý člověk, zabezpečený na zbytek svého života stejně tak jako jeho rodina. Podobně je na tom i důchodce vystupující na billboardu ANO. Jde o ředitele chemiček, který už má také dostatek peněz. U obou lidí mě napadá jediný důvod, proč toto všechno dělají. Vlastní pocit méněcennosti? Nebo pro lidi? Jen tak? Každý si můžete udělat svůj úsudek.  

Mysleme na naše lidi

Přesně tato hesla populistů se dnes objevují čím dál tím častěji. Pomáhejme Ukrajincům, ale nezapomínejme na vlastní lidi. Tato masáž je vcelku výmluvná. Copak na nás někdo zapomíná? Někteří lidé neskutečně zneužívají dávek podobně jako někteří Ukrajinci, kteří shrábnou 5000 korun a tradá zpět. I proto nemá smysl dále tyto věci řešit, je třeba zpřísnit kritéria získání dávek a motivovat lidi pracovat. Volných míst je stále dostatek.

Zdroje info: https://archiv.hn.cz/c7-67068910-oi27t-dea87fc37b559c9?fbclid=IwAR0HH6NFD7Fpeu48PcbblY64nvwZSswKDO52UFAVvHY8hZzb9gqIrybpmqE

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/babis-jezdi-karavanem-zatimco-snemovna-resi-nouzovy-stav-omluven-z-pracovnich-duvodu-40397579

Náhledové foto: Andrej Babiš / Twitter

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.