01_samotest

Kdy do kadeřnictví nepotřebujete test

Pro návštěvu kadeřnictví od tohoto týdne potřebujete negativní test na covid-19. Prokazujete jím tedy to, že nejste infekční a návštěvou nikoho neohrožujete. Takto zní obecné pravidlo. Jako každé svého druhu však má určité výjimky. Kdy negativní test na covid-19 u kadeřnice nepotřebujete?

Testy stačí i ze zaměstnání či školy

Pokud tedy od 3. května jdete ke kadeřnici či holiči, budete potřebovat negativní test na covid-19. Můžete mít buď antigenní test nebo ten typu PCR. antigenní test musí být starý méně než 72 hodin, PCR test vám pak platí sedm dní. Nakonec bylo do pravidel zařazeno také ustanovení, že můžete využít i testování na pracovišti či ve škole. Byl-li jste tak testován v práci, stačí vám potvrzení od zaměstnavatele o negativním výsledku, popřípadě lze využít čestné prohlášení zákonného zástupce (či dospělého studenta) o tom, že daná osoba byla ve škole testována negativně.

Očkovaní nepotřebují test

Dále také nemusí mít test k návštěvě kadeřnictví ty osoby, které již absolvovaly očkování proti covidu. Musí však splňovat podmínku, že uběhlo již 14 dní od ukončeného očkování. To znamená 14 dní po první (pokud daný typ vakcíny vyžaduje jen jednu dávku) nebo druhé (pokud je potřeba danou vakcínou absolvovat dvě dávky) dávky. K prokázání vaší ukončení vakcinace pak budete potřebovat certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování.

Po prodělaném covidu

Dalšími osobami, které nepotřebují test, jsou ty, jež nedávno prodělaly toto koronavirové onemocnění. Test totiž není k návštěvě kadeřnictví povinný pro ty, kdož prodělaly covid-19 v posledních 90 dnech. Tento okamžik se počítá od prvního pozitivního testu na onemocnění. Nařízení vlády výslovně stanovuje pak stanovuje, že od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 90 dní. Ve všech výše zmíněných případech však platí ještě jedna univerzální podmínka. Vždy musí jít o osoby bez klinických příznaků onemocnění covid-19.

Náhledové foto – Pixabay

Sdílet

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.

11 komentářů

 1. Jiří Záruba Odpovědět

  Kadeřníka navštívím, až skončí povinné „šťourání pitomou špejlí“ v nose. Je to státní zbytečná a neodůvoditelná buzerace.

 2. SF2 Odpovědět

  Tak tomu fakt nerozumím.. Přece i očkovaný člověk může býti dále přenašečem, pokud znovu dostane Kovida… Kdo tohhle proboha zase vymyslel ?

 3. vera Odpovědět

  Už přes rok trvá covidová pandemie. Velké prodejny s potravinami, kde se potká nejvíce lidí jsou otevřené. Obchody s obuví, kterou určitě nikdo nekupuje denně, jsou zavřené. Obchody s elektrospotřebiči nebo nábytkem, totéž. Jsou zavřena kadeřnictví. Když se ale občas podívám na zprávy v televizi, vidím tam ženy s upravenými vlasy a muže s perfektně ostříhanými vlasy. Všichni zákonodárci jsou upraveni kadeřníkem nebo kadeřnicí. To, co mají na hlavách, to si nevyrobili sami doma v koupelně před zrcadlem. Současné nařízení o negativních testech ke kadeřníkovi vymyslel někdo, kdo je odtržený od běžného života běžných lidí. Tak já si nechám udělat PCR test, který stojí cca 1500 korun a pak se nechám za stovku ostříhat? Nesmysl. Kadeřnice buď nebudou vydělávat anebo nebudou zákaznice kontrolovat. Už mi jedna žena říkala, že se jde nechat na kadeřit. „A na testy kašlu!“ Kadeřnice je má známá a my jsme se domluvily, že po mně test chtít nebude. Takže ten výmysl povede zase jen o obcházení a podvádění. Anebo to bude kontrolovat policie? Nějaká přepadovka?

  1. Naďa Odpovědět

   Naprostý souhlas se vším co píšete, je to v podstatě diskriminace, protože očkovaní mohou být přenašeči a mají taková privilegia, o zdraví občanů tady prostě nejde a nikdy nešlo….Snažím se vše dodržovat nic neobcházím, ale kdybych měla známou kadeřnici, tak tohle klidně obejdu.Policie nekontroluje ani to co má normálně, natož tohle, to by muselo být na udání…

 4. Ludmila Hippmannová Odpovědět

  Dobrý den,nevím,proč musí být lidé hrubí.Jsou tu nějaká opatření,která nás chrání a myslím si,že pro nikoho z nás nemá být problém je dodržet.Hodně lidí chodí bez roušek a pokud onemocní,budou zase nadávat.Snad není takový problém nosit roušku a neohrožovat ostatní ani sebe.Ale hlavně mi vadí,jak jsou lidé zlí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *