Kašírované focení na summitu v Bruselu: Zvládá to pan prezident?

Zeman

Představitelé členských států NATO se společně fotili na summitu NATO v Bruselu. Šlo samozřejmě o kašírované foto. Pohled na ně nebyl zrovna dvakrát svěží, zaujal určitě i náš pan prezident. Hodnotit ho podle vzhledu by bylo přinejmenším dětinské a zbytečné. Každý nějak vypadáme. Pravda je ovšem taková, že několik jeho posledních kroků zrovna dvakrát nehovoří o tom, že by byl svěží.

Minimum vyjádření

Určitě je třeba konstatovat, že pan prezident není až tolik vidět, jako tomu bylo dříve. Ostatně také už se až tak často neobjevuje na obrazovkách a s jeho bonmoty se setkáváme také stále řidčeji. Čím to může být? Těžko říct, nicméně výroky jeho mluvčího Ovčáčka nic nespraví, naopak. Nic prezidentovu krédu nepřidá ani setkávání se jeho kancléře a ruského velvyslance v době, kdy prezident nebyl na hradě.

Jen některé nerozhovory

Asi tak, prezident si vybral média, se kterými se bude bavit. Prostě chce mluvit jen o věcech, které mu vyhovují. Palčivé záležitosti redaktorů zakázaných médií mu nesedí. Aby taky ano! Rád odpoví Xaveru Veselému na předem připravené otázky. Také se rád svěří panu Zachovi na Primě, případně novinářům z Parlamentních listů, s nimiž si pan prezident zřejmě tyká.  

Vrchní velitel ozbrojených sil

Dovedete si představit, že by šla naše země do války? Jasně, nic moc pravděpodobného. pokud ale ano, bylo by to přinejmenším zajímavé. Kauza Vrbětice ukázala to, že jsme takřka nazí. A vrchní velitel ozbrojených sil České republiky? Odpoví si každý sám.

Náhledové foto: NATO

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.