Amazon se přidává k Netflixu: Reklamy mají přijít v roce 2024

Svět streamování se stává stále dražším koníčkem, jak stálice jako Amazon, Disney a Netflix zvyšují ceny svých služeb. Amazon však kráčí ještě dál – v rámci zvyšování příjmů chystá zavedení reklam na své streamovací platformě Prime Video. Předplatileté si však budou moci pořídit i nový tarif bez reklam, který má být však dražší než dosud. Co to znamená pro milovníky online obsahu a připlatí si i čeští diváci?

Reklamy míří na Prime Video

Společnost Amazon, která si získala miliony diváků díky své streamovací službě Prime Video, se připojuje k revoluci Netflixu na poli streamování. Začátkem roku 2024 začne do svých videí integrovat reklamy. Kromě toho uvede nový, dražší cenový tarif, který bude nabízet uživatelům možnost vyhnout se nechtěným reklamním přestávkám.

Americká firma oznámila, že se reklamy objeví v USA, Velké Británii, Německu a Kanadě, a to již začátkem příštího roku. Francie, Itálie, Španělsko, Mexiko a Austrálie se dočkají této změny později v roce 2024.

Za službu Prime Video s reklamami budou uživatelé platit 14,99 USD (343 korun) měsíčně, zatímco cena varianty bez reklam činí 17,98 USD (412 korun) měsíčně v USA. Ostatní země budou muset ještě počkat na oznámení cen.

Investice do lepšího obsahu

Podle prohlášení společnosti Amazon je jejím hlavním cílem stále investovat do kvalitního obsahu pro své uživatele. Reklamy jsou tak způsobem, jak zajistit potřebné finanční prostředky. Amazon však slibuje, že reklam bude méně než na tradičních televizních stanicích a jiných streamovacích službách. Česka se tedy plánované zvýšení cen zatím netýká.

„Abychom mohli i nadále investovat do atraktivního obsahu a tyto investice dlouhodobě zvyšovat, budou od roku 2024 pořady a filmy Prime Video ve Velké Británii obsahovat omezené množství reklamy,“ uvedla společnost Amazon.

Amazon není jedinou společností, která zvyšuje ceny svých streamovacích služeb. Disney a Hulu nedávno ohlásily zvýšení cen svých bezreklamních tarifů. Podobně také Peacock od NBCUniversal upravil ceny. Standardní tarif Netflixu bez reklam je však momentálně na úrovni 15,49 dolarů měsíčně a platforma Max od Warner Bros. Discovery stojí 15,99 dolarů měsíčně.

Zdroje info: Twitter, https://www.bbc.com/news/business-66887717

Náhledové foto: Pixabay