Alza jde do boje s Allegrem: bude vyřizovat reklamace zboží z Mall a CZC

e-shop

Stojaté vody českého e-commerce trhu začíná čeřit nástup nového velkého hráče. E-shop Allegro patří mezi deset největších elektronických obchodů na světě a v Česku plánuje velkou a dlouhou expanzi. Jako přípravu na ni koupilo Allegro již před nějakou dobou dva velké české e-shopy Mall.cz a CZC. Velikost a ekonomická síla Allegra dělá z tohoto e-shopu vážnou konkurenci pro Alzu jakožto současnou českou jedničku. I proto Alza na příchod Allegra reaguje, a v rámci kampaně nabídne zákazníkům Mallu a CZC vyřízení reklamací.

Allegro v Česku

Vstup Allegra na český trh není otázkou jednoho měsíce. Online tržiště Allegro.cz je již v provozu, pro jeho provozovatele je však v tuto chvíli zásadní zvýšit povědomí o této značce mezi českými nakupujícími. Již během léta spustilo Allegro masivní marketingovou kampaň. Důležitou součástí expanze do Česka byl zmíněný nákup e-shopů Mall a CZC.

Na obou těchto e-shopech je dnes řada odkazů na Allegro a lze očekávat, že v blízké, nebo střednědobé budoucnosti by měly být tyto značky do Allegra plně integrovány a jednou z možností je, že z trhu jako samostatné subjekty zcela zmizí. A právě toho hodlá využít Alza.

e-shop

Foto: Pixabay

Alza vrací úder

V reakci na příchod Allegra spustila Alza marketingovou kampaň, která míří přímo proti nové konkurenci a která je podle mnohých odborníků již z etického hlediska poněkud za hranou. Zcela otevřeně totiž Alza mluví o tom, že Allegro vlastně neví, co s českými e-shopy bude dělat a naznačuje, že se jejich zákazníci mohou dostat do problémů v případě potřeby reklamace. Jedná se samozřejmě o pouhou spekulaci, a proto odborníci na marketing hodnotí tento přístup poněkud rozpačitě, jako ne zcela férový

Alza v souvislosti s tím nabízí zákazníkům Mall a CZC možnost zaregistrovat si produkty zakoupené v těchto e-shopech, a v případě závady je reklamovat v Alze. Motivací k tomuto kroku je snaha Alzy o to, aby zákazníci Mallu a CZC nepřecházeli na Allegro, nýbrž na Alzu. Alza sází na to, že reklamační proces, který je u ní díky široké síti Alza boxů i poboček velmi rychlý, přesvědčí zákazníky, aby příště nakupovali právě u ní. V současné době na Alze podle vyjádření firmy vyřízena polovina všech reklamací do 24 hodin.

Zdroje informací: https://www.zive.cz/clanky/alza-vyhlasuje-valku-allegru-nove-prijima-reklamace-zbozi-z-mallcz-a-czccz-pry-to-umi-lepe/sc-3-a-224247/default.aspx

https://www.e15.cz/byznys/alza-provokuje-mall-a-czc-jejich-zakaznikum-nabizi-vyrizeni-reklamace-1410556

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.