Jak nezaplatit při operativním leasingu více než musíte

Operativní leasing jako takový bývá poměrně výhodný, ne vždy však takový zůstává i po závěrečném „zúčtování.“ Právě tehdy se totiž ukáže, jak šetrně jste se ke svému pronajatému vozu chovali, případně zda jste nezanedbali některé povinnosti.

Projděte si seznam důležitých bodů ještě předtím, než se vydáte všanc technikovi vaší leasingové společnosti!

Preventivní prohlídka před odevzdáním vozu

Nabízí ji každá kvalitní leasingová společnost. Technik vám za pár stokorun ukáže na všechny nedostatky, které by mohly vaši peněženku připravit při závěrečné přejímce vozu o nezanedbatelné částky. Pokud máte jen trochu pochybnosti, rozhodně ji doporučujeme podstoupit.

Jakoukoliv škodu řešte ihned skrze havarijní pojištění

Mají ho všechny vozy, které lze přes operativní leasing získat. Vyřeší za vás i velký škrábanec na parkovišti nebo oražené zrcátko alias věci, nad nimiž byste možná v běžném životě mávli rukou. V konečném důsledku si tak ušetříte i jakékoliv platby navíc při ukončení smlouvy.

Automobil vracejte vždy umytý a vyčištěný

Ani ruční mytí vozu a vyčištění interiéru nestojí tak moc. Uděláte tak na přejímacího technika dobrý dojem a zbavíte ho nutnosti vám podobné služby naúčtovat, což bývá samozřejmě dražší, než když si podobnou službu zaplatíte sami. A pokud chcete ušetřit opravdu co nejvíc, jednoduše vezměte do ruky vysavač a prostředek na čalounění.

Nic neopravujte svépomocí

Objevili jste na svém voze nepěkný škrábanec? Možná vás také napadlo ho alespoň opticky zakrýt stejnou barvou nebo alespoň oblíbeným maskovacím fixem. Ale nenechte se zlákat. Technici se s takovým jednáním setkávají každý den a na hledání podobných nedostatků jsou vyškoleni. Napaří vám tak nejenom úhradu způsobené škody, ale také porušení smluvních podmínek. A to se rozhodně nevyplácí.

Mít peníze je hezké. Orientovat se v této oblasti ještě důležitější. Pokusím se vám svými články pomoci.