iPhone 15: Blíží se představení nejnovějšího modelu

apple

Fanoušci nakousnutého jablka jsou v pohotovosti. Konečně po roce se blíží tolik očekáváná událost. Ta je naplánovaná na úterý 12. září a bude probíhat v Cupertinu v Kalifornii. Celá akce se bude odehrávat v sále budovy Steve Jobs Theater. Představí zde dlouho očekávaný nejnovější model iPhone 15, ale nejenom ten. Název ponese podtitul „Wonderlust“, který naznačuje, že můžeme očekávat obrovské změny. Samotná animace působí impozantním dojmem a naznačuje tak, že bude iPhone vyroben z titanu.

Novinky u iPhone 15

Největším lákadlem nejnovější řady modelů spočívá v přechodu na USB-C. Od roku 2002 tak přijde iPhone o své typické Lightning konektory. Nová směrnice vydaná EU přikazuje postupný přechod na USB-C pro všechny nové produkty, které musí dodržet společnosti do konce roku 2024. Konektor se vztahuje také na pouzdro AirPods Pro. Kromě ale USB-C nemáme očekávat výrazné změny. Velikosti i displej zůstane stejný, stejně jako obnovovací frekvence s 60 Hz. Dočkáme se zmizení výřezu a do základní řady přibude Dynamic Island. Tato funkce byla dostupná zatím v Pro verzi předchozí řady.

Nové barevné kombinace a lepší výdrž baterie

Očekává se také vyšší výkon, stejný, jaký byl u Pro řady iPhone 14, prostřednictvím čipu Apple A16. Můžeme také počítat se silnější baterii, konkrétně o 15 %. Rychlejší nabíjení lze dosáhnout i díky nové nabíječce MagSafe s 20 W. Pozadu nezůstane ani samotný design, který přijde obměnou, stejně jako USB-C kabely. Ceny základních modelů a Plus se budou pohybovat podobně, jako předchozí modely.

iPhone 15 Pro Max

Největších změn dostává opět nejnašlapanější iPhone Pro Max. Obrovské změny zaznamenává fotoaparát. Ačkoliv si zachová svých 48Mpx, tak bude mít historicky první iPhone s objektivem vybavený periskopickým zoomem. Opět se dočkáme vylepšení baterie až o 15 %. Novinkou bude titan, který dosud ještě na žádném iPhone nebyl.

Na co dál se můžeme těšit?

Kromě všech modelů řady iPhone 15 budou představeny ještě:

  • Apple Watch Series 9,
  • Apple Watch Ultra 2,
  • AirPods 3,
  • AirPods Pro s novým USB-C nabíjecím pouzdrem.

apple mix

Foto: Pixabay

Samotný stream by měl začít v 19:00 našeho času a bude dostupný na oficiálních stránkách společnosti Apple i na YouTube kanálu.

Zdroj: https://mobilmania.zive.cz/clanky/apple-keynote-2023-datum-konani-kde-sledovat-a-jake-nove-produkty-budou-predstaveny/sc-3-a-1358352/default.aspx#part=1https://www.cnbc.com/2023/08/29/apple-event-2023-invites-sent-for-september-12-iphone-15-expected-.html

Náhledové foto: Pixabay