Veškerý obsah Redditu je nyní v rukou OpenAI

Vzestup umělé inteligence za poslední dva roky je neuvěřitelný. Rychlost, jakou se AI každým dnem zlepšuje, je až děsivá. Společnost OpenAI odstartovala doslova boom AI, když představila světu svůj chatbot ChatGPT. Jazykový model přilákal velkou masu uživatelů a vzbudil zájem firem, včetně těch největších.

Pro trénink umělé inteligence využívá samotné uživatele. Urychlit vývoj AI má nová spolupráce se sociální sítí Reddit. V únoru letošního roku oznámila sociální síť Reddit spolupráci s Alphabetem (Google), aby mohla trénovat svého bota Gemini. Včera oznámila společnost Reddit spolupráci s OpenAI pro účely trénování ChatGPT. Během jednoho dne vzrostly akcie Redditu o 12 % v rozšířeném obchodu.

Reddit získá nové funkce s AI

Reddit získá prodejem dat nové funkce s umělou inteligencí, které budou moci využívat samotní uživatelé a moderátoři této sociální sítě. Reddit se stal jedním z největších internetových otevřených archivů. Veškeré autentické konverzace opravdu o čemkoliv jsou nyní v rukou těchto společností, které vyvíjí umělou inteligenci. Tady ovšem končí veškerá sranda. Milovníci umělé inteligence budou nejspíše v extázi z této noviny, ale je toto partnerství opravdu dobrou zprávou? Nyní vážně hrozí, že v blízké budoucnosti jen stěží rozeznáme umělou inteligenci od člověka. K tomu OpenAI plánuje v budoucnu zavést i videochat. Na nejnovější prezentaci společnosti OpenAI byl představen nejnovější ChatGPT-40, který zaznamenal značný pokrok v konverzaci.

OpenAI se stane reklamním partnerem Redditu

Generální ředitel OpenAI Sam Altman je bývalým členem představenstva a hlavním akcionářem sociální sítě Reddit s podílem v hodnotě 750 milionů dolarů po čtvrtečním navýšení akcií. V čele dohody stál provozní ředitel OpenAI Brad Lightcap. Začátkem tohoto týdne spustila OpenAI nový model umělé inteligence, aby nalákala co nejvyšší počet uživatelů. Nový model je mnohem rychlejší a kvalitnější. OpenAI se stane novým reklamním partnerem Redditu. Investoři považují prodej dat uživatelů za účelem trénování modelů AI za klíčový zdroj příjmů mimo reklamní podnikání sociální sítě.

Zdroj: https://www.reuters.com/markets/deals/openai-strikes-deal-bring-reddit-content-chatgpt-2024-05-16/https://www.cnbc.com/2024/05/16/reddit-soars-after-announcing-openai-deal-on-ai-training-models.html

Náhledové foto: Pixabay