Společnost OpenAI představila novou verzi ChatGPT

OpenAI je tzv. „gamechangerem”, protože uvedení jeho chatbota ChatGPT doslova změnil svět AI. Jazykový model se dočkal nebývalého úspěchu a mnoho lidí, včetně samotných firem, využívá jeho služeb doteď. Ano, z bezpečnostního hlediska je používání ChatGPT tak trochu hazard, jelikož veškerá historie interakce mezi osobou a AI zůstává společnosti OpenAI. Z tohoto důvodu se některé firmy rozhodly zakázat svm zaměstnancům používání ChatGPT. Mnoho firem se však po vzoru ChatGPT vyvíjí své vlastní chatboty, aby dosáhly lepších výsledků. Agentura Reuters informovala o uvedení nového modelu ChatGPT-40.

ChatGPT-40 bude zdarma pro všechny

Nový model přináší spoustu změn, ale co je hlavní, tak bude zdarma pro všechny uživatele. Výhodu získají uživatelé s předplatným, kteří tak získají vyšší kapacitu. A co umí nový jazykový model oproti předchozím verzím? Nový jazykový model poskytne uživatelům daleko lepší interakci. ChatGPT-40 poskytne uživatelům nejpokročilejší schopnosti v oblasti tvorby a porozumění textu, obrázků, zvuků a hlasů. Nový model je daleko více sofistikovanější než předchozí verze. Těžit bude opět z velkého množství nových dat z internetu, umí lépe zpracovat text a zvuk a dokáže pracovat s padesáti jazyky.

Interakce podobná člověku

Nový chatbot dokáže vést normální konverzaci s uživatelem prostřednictvím lidského hlasu, překládat mezi různými jazyky a zpracovávat informace z kamery chytrého telefonu v reálném čase. Svým uvedením na trh se stane velkým konkurentem hlasových asistentů, jako jsou Siri (Apple) nebo Alexa (Google). Kromě interakce v reálném čase přichází nová revoluce v dané oblasti. Nyní mohou uživatelé přerušit chatbot během konverzace, což doposud nebylo možné.

Prezentace ChatGPT-40

Na prezentaci chatbot předčítal pohádku na dobrou noc různými hlasy, v různých emocích a tónech. Ve druhé ukázce vyřešil matematickou rovnici napsanou na papíře. Chatbot zaujal také svou interakcí s výzkumníkem, kterého instruoval a během konverzace si neodpustil poznámku: „Páni, to je ale skvělé oblečení, co máš na sobě.” Koketování pokračovalo dál…„Ach přestaň! Kvůli tobě se červenám,” odpověděl ChatGPT na kompliment výzkumníka OpenAI, který oceňoval jeho schopnosti.

Během prezentace došlo k několika technickým potížím. Pro fanoušky sci-fi jde o splněný sen, ale na druhou stranu je daná představa poněkud děsivá, jaký pokrok učinila AI během tak krátké doby od uvedení první verze ChatGPT.

Zdroj: https://www.e15.cz/byznys/technologie-a-media/openai-predstavila-novou-verzi-chatgpt-pokrocilejsi-model-bude-k-dispozici-zdarma-1415690https://www.reuters.com/technology/openai-announce-chatgpt-product-improvements-monday-2024-05-13/

Náhledové foto: Pixabay