Reddit chystá Googlu prodávat data ro účely AI

google

Internetová otevřená sociální síť Reddit se chystá na primární emise akcií a před vstupem na burzu se firma musela odhalit u americké federální komise pro cenné papíry. Google se stal prvním partnerem Redditu, který bude důkladně zkoumat příspěvky a data uživatelů výrazně. Ačkoli společnosti nesdělily světu finanční smlouvu, tak je jasné, že bude výhodná pro obě dvě strany.

O firmě Reddit

Fenomén známý jako Reddit vznikl v roce 2005. Jedná se o slovní hříčku spojenou ze dvou slov „Read“ a „It“. Tuto síť založili dva vysokoškolští studenti Steve Huffman a Alexis Ohanian. V současnosti využívá tuto sociální síť okolo půl miliardy uživatelů z různých částí světa. Každý zaregistrovaný uživatel má možnost vkládat libovolný obsah, který je nutný zařadit do kategorie. Každý uživatel má také možnost reagovat na příspěvek palcem nahoru nebo dolů. Čím více reakcí a kladných příspěvek má, tím více je na očích.

reddit

Foto: Pixabay

Zajímavé statistiky

Podle dokumentů vyšlo najevo několik zajímavostí. Pouze v prosinci Reddit zaznamenal více než 500 milionů unikátních návštěvníků. Na sociální síti bylo celkem zaznamenáno přes jednu miliardu příspěvků. Uživatelé reagovaly na tyto příspěvky více než šestnácti miliardy komentáři. Velkou výhodou Redditu je, že opravdu nabízí široký záběr témat a podporuje mnoho jazyků, což je nesmírná výhoda pro společnost. Předchozí rok šéf Redditu Steve Huffman zavřel volný přístup k API, aby nemohly ostatní společnosti zdarma získávat data společnosti.

Výhodná spolupráce

Pro Reddit je tato spolupráce výhodná, jelikož firma prodělává a potřebuje získat finance. Google dodá Redditu cloudový prostor, AI funkce pro vylepšené vyhledávání a možná další nezveřejněné výhody. Naopak, od Redditu získá přístup ke všem příspěvkům, komentářům a datům ze sociální sítě, aby mohl trénovat Gemini atd.

Hospodářské výsledky ukazují Reddit prodělává. V roce 2022 získala firma 667 milionů dolarů, ale vykazovala ztráty ve výši 159 milionů dolarů. O rok později se firmě vedlo lépe, když zvýšila tržby na 804 milionů, ale i přesto vykazovala ztráty ve výši 91 milionů. Je zřejmé, že se bude snažit dostat do plusových čísel a k tomu má pomoci i nově navázaná spolupráce.

Zdroj: https://connect.zive.cz/clanky/reddit-ma-uz-pul-miliardy-uzivatelu-a-zacne-googlu-prodavat-data-pro-trenink-ai/sc-320-a-226771/default.aspxhttps://www.sec.gov/Archives/edgar/data/1713445/000162828024006294/reddits-1q423.htm#i1b9a579e78a34dfa99f7f26daeec195b_88

Náhledové foto: Pixabay