Refinancování úvěru ze stavebního spoření

Refinancování úvěru ze stavebního spoření je nyní velmi populární a to zejména proto, že úrokové sazby u hypoték klesly na minimum a vzdálily se úrokovým sazbám stavebních spořitelen. Refinancovat můžete také hypotéky či stávající půjčky.

Refinancování úvěru ze stavebního spoření

Úroková sazba u stavebního spoření platí po celou dobu splácení úvěru. V době, kdy jsou úrokové sazby nízko, je to nevýhodné. Úvěr ze stavebního spoření je možné kdykoliv předčasně splatit, čehož využívá mnoho klientů a refinancováním si zajistí výhodnější podmínky. Rozdíl pak uvidíte zejména u vyšších úvěrů v menších měsíčních splátkách, kde je znát opravdu každá desetina. Refinancovat můžete i menší úvěry, kde sice rozdíl nebude tak velký, přesto ušetříte několik set korun, což je pro každého z nás jistě motivující.

Refinancování hypoték

Refinancovat hypotéku znamená, že budete splácet předchozí úvěr, který máte u jiné banky, novým úvěrem. Účelem úvěrového závazku byla investice do nemovitosti. Důvodů, proč refinancovat hypotéku, je hned několik. Nemusíte být spokojeni se službami, které vám banka poskytuje, končí vám fixace úrokové sazby. Důvodem, proč refinancovat hypotéku, může být také nespokojenost s parametry stávající hypotéky, nespokojenost s novou úrokovou sazbou nabídnutou bankou. Může se vám líbit také nabídka navýšení nového hypotečního úvěru. U refinancování hypotéky se nevyžaduje tak moc dokumentace, jaká je potřebná pro získání prvního hypotečního úvěru. Zda je vaše hypotéka stále výhodná, nebo je potřeba ji refinancovat, si snadno zjistíte pomocí kalkulačky.

Refinancování půjček

Máte půjčku, ale nejste spokojeni s výší splátek? Můžete si ji refinancovat a platit mnohem méně. V první řadě můžete ušetřit jak na měsíčních splátkách, tak si můžete snížit úrokovou sazbu. S největší pravděpodobností ušetříte na dalších poplatcích, jako je například poplatek za vedení či založení účtu. Refinancování se vám opravdu vyplatí. Ušetříte si peníze a často také čas, protože refinancovat již můžete online. Předem se ujistěte, že získáte opravdu tu nejlepší nabídku. K dispozici jsou vám online refinanční kalkulačky, díky nimž si přesně vypočítáte, kolik můžete ušetřit, nebo jak vysoká bude vaše nová měsíční splátka.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *