Fio Bank se představuje

Cofidis

Fio banka, česká banka zaměřená na poskytování běžných bankovních služeb bez poplatků a dále na investice do cenných papírů, získala hned několik titulů na bankovním trhu. Předkládáme vám základní údaje o bance a jejích produktech.

Fio banka

Fio banka na českém bankovním trhu není příliš dlouho. V roce 2010 se z Fio burzovní společnosti stala Fio banka. Navázala tedy na sedmnáctiletou historii a za krátkou dobu získala Fio banka mnoho ocenění. Jedná se o menší českou banku, která poskytuje své služby na více jak sedmdesáti pobočkách v celé republice. Banka poskytuje celou škálu bankovních služeb, které lze rozdělit do dvou oblastí. Poskytuje jak tradiční bankovní služby, tak zprostředkovává obchody s cennými papíry.

Služby Fio banky

Typickými bankovními službami je zřizování účtů, a to jak běžných či spořicích, tak i terminovaných, provádění platebního styku, vydávání platebních karet či poskytování úvěrů. Za standardní služby pro všechny u Fio banky nic nezaplatíte, protože zastává strategii nulových poplatků. Výhodou je také individuální přístup při úvěrování podniků. Fio banka se řadí mezi největší české obchodníky s cennými papíry pro drobnou klientelu, obchoduje s akciemi přes internet. Fio banka je akcionářem a členem Burzy cenných papírů Praha. Zprostředkovává také značnou část všech obchodů s akciemi na burze RM-SYSTÉM. Fio banka je členem České bankovní asociace a signatářem Kodexu mobility klientů. Je také členem České asociace obchodníků s cennými papíry.

Produkty Fio banky

Mezi produkty Fio banky patří běžný účet. Fio osobní účet je bez poplatků se základními bankovními službami, jako jsou zřízení, vedení i zrušení, to vše je zcela zdarma. Samozřejmostí je internetbanking i smartbanking. K účtu si můžete vybrat Kartu Maestro nebo MasterCard. Dále si u Fio banky můžete sjednat Spořicí účet Fio konto, který je bez výpovědní lhůty. Další možností je termínovaný vklad. Fio banka dále poskytuje úvěry – kontokorent, hypotéku, úvěry pro podnikatele, zemědělce nebo na obchodování s cennými papíry. Číselný bankovní kód Fio banky je 2010. Všechny potřebné informace jak o společnosti, tak o jejích produktech získáte na stránkách www.fiobanka.com.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.