CRM systém

Podle jakých kritérií si podnikatelé a obchodníci vybírají CRM systém

Moderní CRM systém by měl být v současné době součástí prakticky každé moderní společnosti. Práce se zákazníky není jednoduchá, a tak podnikatelé hledají způsob, jakým si zákazníky udržet a získat i ty nové. Customer relationship management, tedy CRM, představuje řešení, nicméně je zapotřebí vybrat ten správný. Podle čeho jej tedy jak firmy vybírají? Nepřestávejte číst, ty nejznámější aspekty vám prozradíme právě v tomto článku.

1. Složitost CRM systému

Stačí vám CRM systém, díky kterému bude řízen čas, pracovníci a samozřejmě uchovány potřebné kontakty? Pokud ano, pak rozhodně volte nějakou základní variantu provedení CRM systému. Měli byste zákazníky identifikovat a také samozřejmě vědět, jak o ně pečovat, jaký je jejich potenciál a jakou roli hrají v daném odvětví. Rozhodně nesahejte jen po CRM, které obstará pouhou evidenci zákazníků. To je málo. Jinak jsou k dispozici i CRM systémy vyznačující se složitými analytickými výstupy.

2. Velikost databáze zákazníků

Určitě musíte mít přehled o tom, kolik zákazníků máte. Čím jich bude více, tím samozřejmě vzrostou i hardwarové a softwarové nároky CRM systému. Ten se tedy vybírá i na základě organizační struktury, která má zákazníky na starost.

3. Existuje CRM pro konkrétní obor?

Nesmírně důležitá otázka. Na trhu je systémů obrovské množství. Můžete-li zvolit specifický pro konkrétní odvětví, určitě tak učiňte. Jinak se lze také s dodavatelem CRM systému dohodnout na tom, že si necháte vyrobit CRM přímo na míru.

4. Nic není zadarmo!

S implementací CRM systému souvisí samozřejmě i rozpočet firmy. Co se týká ceny, měli byste počítat nejen s částkou za pořízení CR systému, ale i s následující údržbou. Časem budete možná potřebovat i rozšíření. Dokoupení nových modulů bude také nákladnější záležitostí. Obecně nelze očekávat návratnost CRM systému v řádu týdnů.

Vsaďte na specialisty

Na jaký CRM systém tedy vsadit? Výbornou volbou je CRM a ERP systém UNiQ. Průměrné snížení nákladů při jeho využívání se pohybuje okolo 23 %. Samozřejmě pomůže i s GDPR a mnohými dalšími záležitostmi. Další jeho výhody a charakteristiky si můžete prohlédnout na Systemcrm.cz.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *