Dovolená

Jak úspěšně reklamovat služby na dovolené

Na dovolené sjednáváte mnoho závazků, v nichž jste v pozici zákazníka, klienta. Ne vždy však můžete být spokojení s tím, jaká služba vám byla poskytnuta. Například problémy v hotelu, špatná kuchyně nebo úrazy na koupalištích. Dnes si řekneme, jak své nároky prosadit. Pojďme tedy na to! Dopředu je nutné upozornit, že se věnujeme reklamacím na území České republiky, jelikož rady se věnují české právní úpravě.

Když nejste spokojeni s ubytováním

Pokud jste zklamaní z toho, jaké ubytování vám bylo poskytnuto, můžete zkusit reklamovat vady, které jste zpozorovali. Jde o to, zda bylo ubytování v rozporu z inzerovanými a následně sjednanými kvalitami. Dle zákona musí být v provozní době hotelu vždy zaměstnanec, který musí vyřizovat právě tyto stížnosti. Jde-li o vady odstranitelné, pak jste to vy, kdo určuje, kdy má být náprava provedena. Musí jít však o přiměřenou lhůtu. Lze tedy požadovat nápravu do večera, nikoli však do 30 sekund. Není-li ve lhůtě náprava provedena, pak máte nárok na náhradu nákladů (například si musíte pořídit vlastní prostěradlo). Jsou-li vady neodstranitelná, pak můžete žádat finanční kompenzaci. Tato reklamace musí být provozovatelem vyřízena do 30 dní.

Špatné jídlo

Nejste-li spokojení s jídlem, které je dle vás nekvalitní a odlišné od sjednaného, pak je dobré nenechat si vnutit toto špatné jídlo, ale věc řešit. I jídlo v restauraci totiž jde reklamovat. Stížnost však musí být uplatněna ihned v restauraci. Nejste-li spokojeni s tím, jak byla vaše stížnost vyřízena, a pokud vaše námitky směřovali k nekvalitě jídla, která může být i zdraví nebezpečná a je v rozporu s veřejnoprávními předpisy, pak se lze obrátit také na Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci či na Státní veterinární správu.

Úraz na vodní atrakci

Není to nic neobvyklého. Vy či vaše ratolest využíváte vodní atrakce na koupališti a najednou se stane úraz. Jak to řešit? Musíme rozdělit odpověď na dvě roviny. Jde totiž o to, proč se úraz stal. Bylo to neopatrností vás či osoby, která se zranila? Pak není provozovatel zodpovědný za následky. Pokud je však chyba na jeho straně, můžete uplatňovat nárok na náhradu škody, respektive nemajetkové újmy.

Náhledové foto – Pixabay

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *