Změna klimatu dramaticky mění cestovní ruch

dovolená

Cestovní kanceláře se obávají nastávajících prudkých změn počasí, které výrazně ovlivňují jejich prodej zájezdů. Doslova tropické a parné počasí panuje v oblastech jako je Egypt, nebo Tunisko. Klimatické změny doslova narušují průběžný prodej destinací. Nejedná se jen o letní výkyvy, panují zde i časté změny během zimy, kde napadne i půl metru sněhu. Díky velké nadílce sněhu byl odložen například i let do známé španělské Andaluise.

Všude je něco

Tam, kde nenapadne velké množství sněhu, řádí zase nebývale velké požáry, které dosahují obřích rozměrů. I tornáda nejsou dnes již žádným překvapením. Klimatické změny nepřináší jen změnu počasí, na kterou nejsme zvyklí, ale často mění i pohled na náš svět. Lidé tak více přemýšlí nad možnými katastrofami, které je mohou na cestách potkat. Odrazuje je to i pohled na nákup zájezdů, které byli ještě donedávna jejich běžnou součástí.

Stále větší výkyvy počasí a jeho nepředvídatelnost komplikují cestovním kancelářím plánování zájezdů, jejich klienti jsou potom často zklamaní, neboť jejich vysněná dovolená vypadá úplně jinak, než jak si jí představovali. Problémy přitom cestovní kanceláře pozorují na všech kontinentech a změna tak ovlivňují daleké exotické dovolené stejně jako ty evropské.

zmrzlina

Foto: Pixabay

Horké Středomoří

Pro klienty z České republiky je nejnavštěvovanější oblastí Středomoří. Pro něj bude největším problémem nárůst letních teplot a častější vlny extrémních veder. Zástupci cestovních kanceláří tak očekávají, že kromě prázdninových měsíců července a srpna budou lidé více využívat květnových, červnových a také zářijových termínů. Asociace cestovních kanceláří dokonce navrhovala zavedení tzv klouzavého termínu letních prázdnin. Ten však narazil na nesouhlas školských odborů.

Zdroje informací: https://www.ekonews.cz/klimaticka-zmena-narusuje-dovolene-nevyzpytatelna-parna-ci-deste-kazi-turisticke-pobyty-i-lyzovani/

 https://www.klimatickazmena.cz/cs/vse-o-klimaticke-zmene/

 Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.