Vánoce 2022: kdy je volno a kolik bude třeba dovolené?

Vánoce

Nadchází čas, který ne náhodou nazýváme nejkrásnějším obdobím v roce, kdy konečně zase usedneme spolu u jednoho stolu. I vánoční svátky jsou ale pohříchu spojeny se shonem a nervozitou, což zná jistě každý. Platí ale, že čím lepší plánování, tím méně nervozity. A s plánováním volna je to podobné.

Advent už je za dveřmi

Letošní advent, který už pomalu klepe na dveře, začíná 27.11. a končí v sobotu 24.12. Je to čas, který tak rádi lidé věnují přípravám na Vánoce, a který symbolizuje adventní věnec se svíčkami. Jsou to chvíle, které nám připomenou, že čas Vánoc se již opravdu blíží.

Volné dny o Vánocích 2022

Letošní Vánoce 2022 se ponesou spíše v čase víkendovém, je nutno připomenout, že Štědrý Den bude letos sobotou, poslední vánoční svátek, tedy 26.12. si potom připomeneme v pondělí. Následovat budou čtyři pracovní dny.

Silvestr vychází stejně jako Štědrý den na sobotu. V neděli potom přivítá celý svět příchod Nového roku, ke kterému neodmyslitelně patří i slavnostní oslava. Dlouhá noc, která bude jao obvykle provázena o půlnoci světelnými efekty, vyústí v neděli, která bude prvním dnem roku 2023. Nový rok tak společně všichni oslavíme v době nedělního klidu.

Vánoce

Foto: Pixabay

Děti a školní prázdniny

O něco lépe než pracující dospělí na tom budou školou povinné děti, kterým začínají prázdniny již v pátek, to je 23.12. Nástup do školy bude zahájen na některých školách hned po Novém roce, na některých školách se volno protáhne ještě do 2.1. Rodiče by si tam měli ověřit, jak budou svátky zorganizovány na konkrétní škole jejich dětí.

Čas na pohádky, na rodinu i přátele se kvapem blíží, chcete-li čas orámovaný Štědrým dnem a Novým rokem strávit v klidu doma, budete na to potřebovat celkem 4 dny dovolené.

  • Sobota 24.12. – Štědrý den
  • Neděle 25.12. – První svátek vánoční
  • Pondělí 26.12. – Druhý svátek vánoční
  • Úterý až pátek 27.12. až 30.12. – pracovní dny
  • Sobota 31.12. Silvestr
  • Neděle 1.1.2023 – Nový rok.

Zdroje informací: https://www.prozeny.cz/clanek/vanoce-jak-letos-vychazeji-a-kdy-budou-prazdniny-59566

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-statni-svatky-volno-a-prodlouzene-vikendy-40381710

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.