Turistka si dala na dovolené kraba. Přistál jí účet za 22 000 Kč

Krab

Na turisty číhá na dovolených řada nebezpečí. Jedno z nich spočívá v tom, že se na nich budou chtít majitelé restaurací a dalších služeb obohatit. Současně ale i sami turisté mohou špatně pochopit, co jim vlastně restaurace nabízí. Výsledek takového nedorozumění může potom vyjít poměrně draho. Podobnou zkušenost učinila jedna japonská turistka v Singapuru.

Vskutku luxusní specialita

Při své návštěvě v Singapuru vyrazila japonská turistka se svými třemi přáteli na večeři do restaurace Seafood Paradise. Objednali si tam místní specialitu, chilli kraba. Konkrétně se jednalo o pokrm z kraba kamčatského. Jeho cena je v přepočtu 450 Kč za 100 gramů. Při komunikaci s číšníkem to však vypadalo, že si skupina chce objednat kraba celého, který váží více než 3,5 kilogramu. Pro celou skupinu jídlo bohatě vystačilo a turisté jej ani celého nesnědli. Chuť kraba jim potom pořádně zkazil účet, na kterém byla v přepočtu částka 22 000 Kč.

Krab

Foto: Pixabay

Policie v akci

Turisté v tu chvíli dokonce zavolali policii, aby jim ve spotu pomohla. Jejich argumentem bylo, že je restaurace dostatečně neupozornila na to, že bude cena takto vysoká a že z její strany šlo od začátku o podvodné jednání. Zdá se však, že v tomto případě byla chyba na straně turistů. V jídelním lístku bylo uvedeno, že cena platí pro 100 gramů a kuchař se dokonce dvakrát ptal, zdali chtějí skutečně připravit kraba této velikosti, kterého jim před uvařením přinesl dokonce ukázat.

Jedná se tak zcela o jiný případ, než byl ten, který se v médiích objevil v roce 2019. Skupina amerických turistů si v Řecku objednala caesar salát a kalamáry. Za tuto malou večeři a šest piv zaplatili 21 000 Kč. V tomto případě šlo samozřejmě o cílený útok na peněženky turistů.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/clanek/cestovani-turistce-naservirovali-kraba-za-vice-nez-15-tisic-korun-na-restauraci-zavolala-policii-40444492#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart

https://www.delish.com/food-news/a45268906/diners-call-police-restaurant-bill-crab/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.