Chybí nám respekt k výsledkům slovenských voleb? Nejspíše ano

Fico

Volby na Slovensku skončily. Už před nimi byly slyšet mnohé výkřiky, které komentovaly politické strany a uskupení. Není divu, kolem voleb je vždy spousty různých tahanic a prohlášení. Možná ale nebyla na místě ta ze strany některých našich politiků. Třeba to, že se staneme v případě zvolení Ficova Směru-SD satelitem Ruska a podobná prohlášení. Nyní volby skončily, nicméně místo gratulací se hrnou další různé názory na to, jakým směrem se bude Slovensko ubírat. Lidé diskutují na sociálních sítích a názory se různí.

Budou mít Slováci pohodu?

Podle mnohých nikoli, jelikož proti nim půjde celá Evropská unie a i naše vláda. Otázkou zůstává, zdali tomu tak skutečně bude. Jak někdo může mít takovýto názor v době, kdy na Slovensku ještě nebyla ustanovená vláda a fakticky se ani přesně neví, kdo ji bude sestavovat. Ano, nejspíše vítěz voleb Robert Fico, nicméně zcela jasné to stále není. I tak se ale objevují tyto názory, proč? Chybí respekt ke slovenským voličům? Vypouštění síry je v této době zbytečné. Kdo ví, zdali zavládne na Slovensku pohoda.

Migrace jako pohroma

Ano nepochybně to tak mnozí cítí. Ostatně pohled na Lampedusu, do Švédska, Norska či jiných zemí hovoří jasnou řečí. Jedním z prohlášení Roberta Fica bylo i to, že se musí použít síla. Neustálé vítání migrantů Evropskou unií je cestou do pekel, což si bohužel spousta z nás uvědomuje. Vždyť jen kontroly u nás na hranicích s Německou toto jednoznačně dokladují. Bohužel. Evropani nemohou být slabí a musí se migraci postavit.

Směr-SD není ideální, ale dokáže se Bruselu postavit

Také tímto faktem někteří uživatelé sociálních sítí argumentují. Není se čemu divit. Přerozdělování migrantů je nesmysl. Naprostý. U nás bohužel spíše posloucháme, než že by se něco činilo. Ochrana vnějších hranic Evropské unie je tristní a státy by měly migraci řešit. Na Slovensku to vypadá, že se tak dít začne. Tak uvidíme, každopádně musíme výsledky voleb na Slovensku respektovat.

Zdroje info: Autor, Sociální síť X, https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-cekam-na-telefonat-od-prezidentky-rekl-fico-chce-byt-opet-premierem-40445297, https://denikn.cz/minuta/1246445/

Robert Fico: Náhledové foto Úřad vlády České republiky 

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.