Dovolená

Reklamce dovolené: Jaká máte práva?

Řekli jste si, že při výběru dovolené už nebudete nijak improvizovat. Rozhodli jste se pro dovolenou s cestovní kanceláří, která vám slíbila hotel u moře, jenže všechno bylo jinak?  Máte právo na odškodnění za nesplnění podmínek?  To se dozvíte právě teď.

Co je dobré vědět ještě před dovolenou?

Smlouva o poskytnutí pobytu tedy o dovolené, by měla být písemná. Jestliže vám cestovní kancelář něco slíbí a není to ve smlouvě, žádejte o doplnění, jinak se slibu budete jen těžko domáhat.  U chyb, které vzniknou po ubytování, zodpovídá cestovní kancelář a ta také chyby napravuje, nikoliv hotel. Pokud je třeba hotelový servis nižší kvality, musí nápravu zajistit cestovka. V případě, že to nejde, rozdíl v ceně musí zákazníkovi vrátit.  A jestliže je ubytování zcela nevyhovující, máte nárok odjet domů na náklady cestovky.

Domáhejte se svých práv

Jestliže nebyly podmínky stoprocentně splněny, tedy z pokoje nebyl požadovaný výhled na moře, chyběl bazén, moře nebylo dostupné, jak bylo psané atd. , je třeba se domáhat svých práv ihned.  Pokud vám nebude ihned vyhověno, z jakýchkoliv důvodů, můžete uvedené vady reklamovat.  Např. pokoj s výhledem na moře bude stát víc než ubytování bez výhledu, stejně jako další slibovaný servis.  Vše se dá vyčíslit a rozdíly v ceně reklamovat.  Reklamaci však musíte podat nejpozději do 30 dnů po návratu z vaší dovolené.  Podmínkou ale ještě je, že jste svou nespokojenost dali znát už delegátovi na vaší dovolené a nechali jste nějakou dobu na nápravu, třeba dobu 24 hodin.

Reklamace jedině písemně

Reklamaci dovolené musíte podat písemně a v ní popsat všechny důvody vaší nespokojenosti.  Doporučuje se také vzniklou situaci nafotit a snímky k reklamaci připojit. V reklamaci byste měli i uvést, jak vysokou slevu požadujete. Nemůžete si však vymyslet jakoukoliv cenu.  Existuje však tzv. Frankfurtská tabulka slev, podle které je možné si orientačně vyčíslit, kolik procent z ceny je možné si nárokovat.  Může se také stát, že cestovní kancelář reklamaci zamítne, pak nezbývá než se obrátit na soud.

Peníze jsou důležité. Skoro jako zdraví. Proto vám v této oblasti zkusím poradit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *