Odbornice na sexualitu: Rodiče musí požádat o souhlas, než dítěti vymění plenu

Dětská plena

Nápady některých rádoby odborníků jsou až šílené. Typické je třeba prohlášení odbornice na sexualitu v americké televizi ABC. Ta hovořila o tom, že by rodiče měli nejprve požádat o souhlas, než vymění dítěti plínu. Deanne Carsonová se vyjádřila v tom smyslu, že je zapotřebí v domácnostech zavést jakousi kulturu souhlasu, a to už od narození samotného dítěte. Člověk si až říká, jak něco takového může vůbec napadnout a jak to dokáže prezentovat v médiích.

Jak dá dítě souhlas rodiči, aby ho přebalil?

Podle paní Carsonové, která sama sebe na vlastních internetových stránkách označuje jako sexuální pedagožku, výzkumnici, řečnici, autorku a dokonalou strážkyni přímé tváře při vyvracení mylných představ dětí o tělech, dítě souhlas dát může. Jasně, že nedokáže nic odpovědět, nicméně rodič by měl dát dítěti prostor k očnímu kontaktu a počkat na jeho reakci.

Jde o levicové šílenství?

Takto označil výroky zmíněné odbornice komentátor Sky News Rowan Dean. Právě tady bylo její vystoupení také odvysíláno. Na další slova už se komentátor moc nezmohl a divit se mu nelze. Takováto tvrzení už hraničí s šílenstvím.

Grilování na sociálních sítích

Reakce na Twitteru a Facebooku na sebe pochopitelně nenechaly dlouho čekat. Ozvala se třeba Kirralie Smithová, která v roce 2016 kandidovala do Senátu za pravicovou Australskou alianci svobody a loni se přidala ke straně australských konzervativců liberálního přeběhlíka Coryho Bernardiho. Psala o tom, že sdělení zmíněné odbornice přesahuje hranici šílenství a jde o zanedbávání dětí. Plenky je pochopitelně nutné měnit, aby nedošlo k vážnému poškození kůže a ublížení dítěti. Jinak byla samozřejmě naštvaná i na společnost ABC, která dle jejích slov za tento debilní názor skutečně utratila naše daně.

Některé názory do médií nepatří

Přesně tak. Média jsou sice v demokratických zemích do značné míry svobodná, nicméně něco podobného se zveřejňovat skutečně nemusí. Názory tohoto typu patří zřejmě spíše do psychiatrických léčeben.

Zdroje info: Autor, Twitter, https://www.dailymail.co.uk/news/article-5713073/Woman-slammed-segment-nappy-consent.html

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.