Firemní nálepky jako nástroj, který rozšíří povědomí o vaší značce

Reklama

Samolepky a nálepky budí v mnoha podnikatelích různorodé pocity. Zatímco někteří jsou jim nakloněni, jiní si nejsou jejich efektivitou jistí. Marketingoví specialisté se však shodují v jednom – jsou skvělým prostředkem k posílení a také rozšíření firemní značky dál do světa. A to je výsledek, po kterém podnikatelé touží.

Levná možnost, jak se dostat do povědomí

Dnes existuje mnoho nástrojů, díky nimž se dokážeme zapsat do povědomí zákazníků, čímž vyhráváme konkurenční boje. Ten, kdo na propagaci zanevřel, dříve nebo později lituje, že se mu nedaří naskočit na kýženou ziskovou vlnu jako ostatním. Neudělejte tutéž chybu.

Neinvestujte do reklamních kampaní miliony, reklama může být i levná, přesto stejně efektivní. Firemní nálepky jsou toho ukázkovým příkladem. Nestojí mnoho, přesto udělají velký dojem. Nalepíte je prakticky kamkoliv, přesto se díky nim dostanete do povědomí.

Kdy se vám firemní nálepky hodí především?

Firemní nálepky využijete v mnoha případech. Nemusí být součástí pouze dárkových balíčků, kterými potěšíte své zaměstnance, obchodní partnery, ale mohou sloužit jako na první pohled nenápadná reklama, díky níž se jako společnost vryjete potenciálnímu zákazníkovi pod kůži. Nálepky totiž můžete nalepit na kapotu auta (obvykle se lepí i na boky), případně mohou dominovat na pořádaném koncertu nebo představení.

V případě provozování e-shopů můžete samolepky nebo nálepky přidávat do krabic s objednávkami. Drobná pozornost, něco navíc, co zákazník vždycky hodnotí velmi kladně. Obzvlášť, pokud je nálepka nějak zajímavá.

Různá zpracování, různé možnosti

Firemní nálepky můžeme zařadit do stejné kategorie jako jakýkoliv jiný tradiční reklamní předmět. A stejně jako ostatní reklamní předměty, i samolepky mohou mít několik podob a zpracování.

Vybírejte dle loga vaší společnosti. Nevybírejte proto tvary, které by byly v přímém rozporu s brandem a logem. Výsledné reklamní předměty tohoto typu pak mohou mít podobu kruhovou, oválnou, také čtvercovou nebo jakýkoli atypický nepravidelný tvar. Podívat se můžete třeba na https://justprint.cz/produkty/nalepky.

Důvody, které hrají samolepkám do karet

Říkáte si, že se samolepky už tolik nevyužívají? Shrňme si důvody, proč tomu tak není.

Předně mluvíme o cenově dostupném způsobu reklamy, který není nákladný ani na finance, ale ani na čas. Levně tak můžete získat opravdu skvělý způsob propagace, který je navíc pohyblivý (pokud ho umístíte třeba na zmíněné auto).

Nálepky mohou nést nejen logo společnosti, ale také kontakt či vtipnou ilustraci, s níž se do povědomí zapíšete markantněji a výrazněji.

I když se jedná o formu propagace čili způsob, jak dál šířit firemní značku, mnozí obdarovaní berou nálepky jako skvělý suvenýr. Někdo si samolepku nechává do sbírky, obzvlášť, pokud je zajímavá.

V jakých odvětvích jsou nálepky nejvíce používané?

V praxi se s nálepkami setkáte napříč všemi obory. Nejvíce využívané jsou však v módě, kdy se jimi přichycují obalové materiály oblečení.

Na nálepky nedají dopustit ani tetovací studia nebo e-shopy zabývající se prodejem tetovacích potřeb. Když už jsme u těch e-shopů, ty se mohou samolepkami prezentovat, ať už nabízejí téměř cokoliv.

S nálepkami se však setkáte také v automobilkách, v gastronomii i v jiných odvětvích.

Poznámka: Reklama je v dnešní době důžitá. Tištěná reklama láká nové zákazníky, ale nezapomínejme ani na udržování kontaktu s těmi aktuálními. Určitě byste neměli zapomínat čas od času se jim připomenout a například jim darovat něco, co si vystaví a budou si vás tím přípomínat. Například reklamní obaly, krabice a tak. Pokud jste firma, tak vám zajisté pomůžete tento odkaz, který vás nasměruje na výrobu tubusů na alkohol. Jedná se o zboží, dle vámi dodané grafiky a zboží je dovozem z Asie.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.